TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Zprávy z tisku

Třebíčský deník 7.6.2022

Po předposledním kole současné fotbalové sezony známe jméno druhého nováčka příštího krajského přeboru. V neděli porazily Rapotice 2:0 Jemnicko, což jim zajistilo konečné vítězství v B skupině 1. A třídy.

K postupu pomohl Rapoticím Moravec, který vyhrál gólem z devadesáté minuty 1:0 na hřišti Dukovan. Přitom do neděle uhrál na jaře Moravec jen šest bodů. Díky nečekané prohře Dukovan, mají Rapotice v tabulce bezpečný pětibodový náskok.

„Vůbec jsme nečekali, že by Dukovany mohly prohrát. Na oslavy postupu do krajského přeboru jsme nebyli připraveni, takže postup budeme teprve muset oslavit,“ neskrýval překvapení z nečekaného rozuzlení závěru sezony trenér Rapotic Tomáš Brabenec.

Mezi prvními gratulanty byl trenér hostujícího Jemnicka Zbyněk Kincl. „Postup Rapoticím přejeme, krajský přebor nikdy nehrály, je to pro ně událost do kroniky. Ale soupeř se dost nadřel, aby nás porazil,“ doplňoval Zbyněk Kincl.

Nedělní zápas, na který se přišlo podívat dvě stě diváků, byl dlouho vyrovnaný. Dlouho chyběly šance, zákonitě tak skončil první poločas bezbrankovou remízou. „Z naší strany bylo utkání v úvodu dost nervózní. Docela se nám dařila kombinace, ale šance jsme neměli. Už ve 23. minutě musel střídat náš nejlepší střelec Michal Sobotka, i to se na hře podepsalo,“ vracel se k utkání Tomáš Brabenec.

Po přestávce přece jen příležitostí na gól přibylo. Tu největší měl po hodině hry hostující Pavel Tesař, brankář Rapotic Tomáš Laš vytěsnil míč na břevno. „Tenhle okamžik mohl rozhodnout v náš prospěch, krátce na to jsme ale inkasovali,“ poznamenal ke klíčovému momentu Zbyněk Kincl.

V 68. minutě otevřel skóre rapotický Aleš Palát a favorit už kontrolu nad zápasem nepustil. „Šance na vyrovnání měl Martin Axman, ale v koncovce se neprosadil,“ konstatoval trenér Jemnicka.

V 86. minutě tak stanovil konečný výsledek rapotický Petr Kučera, který obešel i hostujícího brankáře Víta Kopečka. „Ubývaly nám síly, ale hráli jsme trpělivě, a to se nakonec vyplatilo,“ dodával k závěrečnému domácímu zápasu sezony rapotický trenér Tomáš Brabenec.

Naopak dál velice zamotaná je v této skupině situace na spodku tabulky. Dosud poslední Kouty totiž v exstenčním duelu zvítězily v Radešínské Svratce a posílily své šance na záchranu. Naopak v nejhorší situaci se ocitli právě hráči Radešínky. V ohrožení jsou také Počítky a Kostelec. Poslední kolo rozhodne.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23