FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko na třetí pokus vítězně, rozdrtilo Nedvědici

Áčko dokázalo zvítězit až ve třetím kole, kdy na svém hřišti deklasovalo Nedvědici.

Rapotice - Nedvědice 7:0 (4:0), branky: 2. a 40. Laš Martin, 23. Laš Milan (PK), 42., 50. a 55. Sobotka M., 90. Švarc, žk: 2:3, diváků 90, rozhodčí Šimek

Sestava: Laš T. - Dvořáček M., Laš M., Soborka P., Švarc, Mucha, Slaný, Němec, Laš Martin (67. Dobeš), Škorpík (64. Císař), Sobotka

Úvod do zápasu se nám nadmíru vydařil. Slaný vybídl milimetrovou přihrávkou Michala Sobotku k zakončení. Ten však zachoval chladnou hlavu a perfektně našel Martina Laše, který míč doklepl do prázdné branky. Naše aktivita pokračovala ještě asi deset minut a poté tempo hry opadlo. Nedvědice se snažila hrozit z brejků, ale selhávala ve finální fázi.

Další změny skóre se diváci dočkali až ve 23. minutě, kdy faul na Škorpíka využil proměněnou penaltou Milan Laš. Do poločasu se skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Martin Laš a poté na 4:0 zvyšoval Michal Sobotka.

Druhá půle se již odehrávala pouze v režii domácího celku. Hosté byli bezradní a nedokázali si vypracovat výraznější možnost ke skórování. Skóre postupně narůstalo a ještě další šance zůstaly nevyužity. Hostitelé měli velkou územní převahu, ale v závěru povolili a již pouze kontrolovali hru. Přesto se ještě jednou prosadili, když akci po levé straně zakončil Tomáš Švarc.

Utkání se povedlo všem našim hráčům, zvládli jej v nasazení. Chuť po vítězství byla znatelná. Za zmínku však stojí výkon Martina Laše, který dokázal vstřelit dvě branky, na jednu nahrát a nemalou měrou se tak podílel na vysokém a nesmírně důležitém vítězství.

Další zápas sehrajeme příští neděli proti Štěpánovu, a to od 16:30.

1. FC Chotěboř 20 41:19 41
2. SK Okříšky 20 44:25 41
3. FŠ Třebíč 20 69:24 40
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 20 26:21 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 20 37:34 28