FC Chotěboř vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 26.5.2024 16:30

Áčko začalo ztrátou, remizovalo s Bohdalovem

Áčku se vstup do sezóny nevydařil podle představ, neudrželo vedení a v závěru zápasu inkasovalo z penalty.

Rapotice - Bogdalov 1:1 (1:0), branka 44. Škorpík, žk: 1:3, rozhodčí Fryč

Sestava: Laš T. - Opálka, Sobotka P., Laš Milan, Švarc, Mucha, Němec, Sobotka M., Laš Martin (79. Císař), Škorpík (48. Dobeš), Matoušek

Úvod utkání přinesl herní převahu domácích Rapotic a marné dobývání obranného bloku hostí. Bohdalov bránil v osmi lidech na vlastní polovině a snažil se o rychlý přechod do útoku. Domácí se snažili, ale až na nějaké náznaky si nemohli vypracovat kloudnou šanci. Udeřit mohl naopak hostující Šimek, který z dorážky trefil pouze tyč. Do výraznějších šancí se Rapotice dostaly až v závěru poločasu a hned z první akce vstřelily gól. Po důrazu ve vápně se z dorážky prosadil Michal Škorpík. Domácí mohli své vedení záhy navýšit, ale po signálu z rohového kopu mířila přízemní střela Milana Laše jen těsně vedle. Proti střele ze střední vzdálenosti zase vytáhl perfektní zákrok brankář Mundok.
Klíčová pasáž utkání se odehrála těsně po poločasové přestávce. V úvodních minutách byli domácí lepší a do 60. minuty si vytvořili tři čisté gólové šance. Po brance volaly zejména šance Petra Matouška, který z malého vápna vysoko přestřelil a nebo Michala Němce, který svou hlavičku po dobrém centru Muchy nevměstnal mezi tři tyče. Hosté těžili zejména z chyb v rozehrávce domácích a šli dvakrát sami na Tomáše Laše, který však výtečnými zákroky svůj tým podržel. V 72. minutě měl být vyloučen hostující brankář Mundok, který oplácel a vrazil do Petra Matouška. K nepochopení všech udělil rozhodčí Fryč brankáři pouze žlutou kartu. Trest za neproměňování šancí přišel pro Rapotice v 86. minutě, kdy po faulu brankáře Laše proměnil pokutový kop kapitán Bohdalova Doležal. V závěru se domácí snažili dostat k nějakému zakončení, což se jim nepovedlo a v prvním utkání sezóny tak remizovali s nováčkem soutěže z Bohdalova 1:1.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28