Béčko porazilo Valeč a zachránilo se v soutěži

Béčko v posledním domácím utkání hostilo třetí tým tabulky - SK Valeč.

Rapotice - Valeč 5:2 (2:2)

Sestava: Laš Tomáš (85. Sobotka Aleš), Man (46. Kovářík Josef), Kovařík K., Slaný, Konečný (76. Zezula), Císař (80. Pavlíček Michal), Laš Milan, Tesař, Dobeš, Matoušek Petr, Strašák (51. Chatrný)

Branky: 14. Strašák, 37. Laš M., 53. Matoušek, 66. Laš M., 71.Laš M

ŽK: 57. Slaný, 74. Konečný, 78. Chatrný

V existenčním zápase o záchranu ve třetí třídě, jsme hostili Valeč, mužstvo, které má jistou třetí pozici v tabulce.

Byli to hosté, kteří začali aktivně a udržovali pro nás vysoké tempo zápasu, my jsme se snažili pozorně bránit a vyrážet k rychlým výpadům. První gólová akce se podařila ve 14. minutě, kdy po pasu vystřelil Laš, hostující brankář dokázal ještě vyrazit, ale Strašák pohodlně uklidil míč do sítě. Aktivita hostí slavila úspěch ve 28. Minutě, kdy vyrovnával Kremláček. Před koncem poločasu přišla naše velmi rychlá akce po ose Strašák, Matoušek,  Laš a ve 37. minutě jsme vedli 2:1, ale opět hostující Kremláček ve 39. minutě srovnal stav.

Ve druhé půli valečtí trošku polevili, a tak bylo na hřišti více místa pro útočení. Po gólových přihrávkách uklízeli do sítě v 53. minutě Matoušek a v 66. Laš. Hosté ještě hrozili, především z trestných kopů, kdy nám soupeřův záložník málem přerazil břevno, ale poslední slovo si vzal kanonýr zápasu Laš, který zatočil svoji levačku nechytatelně k tyči a tak pojistil naši záchranu v soutěži.

Bez ohledu na výsledek se zdálo, že jsme narazili na jaře na nejsilnější a nejfotbalovější tým a vítězství stálo mnoho sil.

1. FC Chotěboř 20 41:19 41
2. SK Okříšky 20 44:25 41
3. FŠ Třebíč 20 69:24 40
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 20 26:21 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 20 37:34 28
8. TJ Nová Ves 20 27:33 25