FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Senzační obrat proti Moravci

Áčko ještě v 84. minutě prohrávalo 4:2 a nic nenasvědčovalo obratu. Poté byl ale vyloučen hostující brankář a vítězství v nastavení vystřelil Radim Strašák.

Rapotice - Moravec 5:4 (2:3), žk: 3:2, čk: 0:1, rozhodčí Stratený, diváků 102

branky: 16. Sobotka, 32. a 84. Laš Milan, 86. Císař, 90. Strašák

Laš T. - Švarc, Opálka (76. Císař), Laš Milan, Liška, Laš M. (81. Strašák), Sobotka, Illek, Stehlík (38. Dobeš), Dvořáček, Matoušek

Od začátku zápasu jsme se snažili diktovat tempo hry, ale Moravec nás zlobil velice rychlými protiútoky. Úvodní šanci zápasu měl Michal Sobotka, ale neprosadil se a tak udeřilo na druhé straně. Po dobře zahraném rohu se hlavou prosadil Petr Juračka. Nám se záhy podařilo vyrovnat, když za záda Fialy zapadl tečovaný balón z kopačky Michala Sobotky. Poté přišla hrůzostrašná dvacetiminutovka, kdy jsme se předháněli, kdo lépe namaže soupeři. Úvodní námaz předvedl Tomáš Švarc, ale překvapený útočník hostů zklamal. Moravec se přesto ujal vedení a začínal být herně lepší. Poté soupeře neomylně našel Dvořáček, ale své zaváhání napravil, stihl se vrátit a útočníka hostů zastavit. Přesto Moravec své vedení navýšil, když se Opálkovi nepovedla malá domů hlavou. Do poločasu jsme dokázali zásluhou Milana Laše, který se trefil z penaltového puntíku, snížit.

Ve druhé půli jsme se snažili o srovnání, ale dopuštěli jsme se chyb v rozehrávce, čehož zdatný soupeř dokázal využít a zvýšil na 2:4. Poté jsme byli chvíli jako opaření, ale Moravec jakoby přestal hrát a zatáhl se. Postupem času jsme hru zjednodušili a dostávali se častěji před bránu hostů. Z toho vyplynulo také vyloučení hostujícího brankáře Fialy, který udeřil rukou Petra Matouška. Po vyloučení jsme hráli na tři útočníky a výsledkem bylo snížení na 3:4. Po gólu jsme byli v laufu a Moravec nestíhal. Vyrovnání přišlo v 86. minutě, kdy se trefil Petr Císař. Rozhodčí nastavil tři minuty, čas zbýval pouze na jeden, dva útoky. K míči se ve vápně naštěstí dostal Radim Strašák a pohotovou dorážkou vystřelil senzační vítězství.

1. FC Chotěboř 20 41:19 41
2. SK Okříšky 20 44:25 41
3. FŠ Třebíč 20 69:24 40
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 20 26:21 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 20 37:34 28
8. TJ Nová Ves 20 27:33 25