FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko zvládlo i druhý zápas - Ořechov porazilo 5:4

Áčko dotáhlo i druhý přípravný zápas do vítězného konce, když třetí celek okresního přeboru Brno-venkov přestřílelo 5:4.

Rapotice - Ořechov 5:4 (2:3), branky: Sobotka 2, Laš Milan 2, Matoušek J.

Laš T. - Opálka, Švarc, Laš M., Dobeš, Matoušek, Sobotka, Podpěra, Matoušek, Laš Martin, Dvořáček

Hokejově střídali: Císař, Slaný, Pavlíček M., Liška

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný a bez větších šancí. Ořechov se snažil dobře napadat a spoléhal na rychlý přechod do útoku. Nám vázla kombinace a do šancí jsme se příliš nedostávali. Ořechov se do první vážnější šance prodral až po dvaceti minutách a hned ji dokázal přetavit v branku. Druhý gól do naší sítě přišel o několik minut později. Razantní střelou zpoza vápna se prosadil hostující záložník. My jsme se k vážnějšímu ohrožení branky Ořechova dostali až v závěru poločasu. Nejprve proměnil penaltu za zákrok na Kubu Dvořáčka Milan Laš a ve 40. minutě vyrovnal Michal Sobotka. S Ořechovem však vyrovnání nezacloumalo a ještě do poločasu, povedeným lobem útočníka, se dostal opět do vedení. Do druhé půle prostřídali oba dva celky, což se negativně projevilo spíše na Ořechovu. Zápas jsme dokázali otočit díky druhým brankám Sobotky a Laše. Bohužel soupeř vyrovnal z penalty a poté nastřelil dvě tyčky. Tuto pasáž zápasu jsme naštěstí přežili a v závěru jsme rozhodli. Po pěkné kombinaci naservíroval Sobotka míč pře prázdnou Matouškovi a ten s klidem proměnil. Další zápas nás čeká za týden proti Říčanům.

1. FŠ Třebíč 20 69:24 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24