FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Souhrn zápasů mladších a starších žáků

Přinášíme shrnutí zápasů obou žákovských kategorií s Moravskými Budějovicemi a Okříškami.

MLADŠÍ ŽÁCI

27.8. Moravské Budějovice - Rapotice/Vysoké Popovice 2:4 (1:3)

Ve druhém utkání 1. třídy jsme zajížděli na půdu Moravských Budějovic. Vydařil se nám vstup do zápasu a po osmnácti minutách jsme vedli 3:0. Narozdíl od domácích jsme byli velmi efektivní. Přesto jsme ještě před poločasem mohli navýšit své vedení, ale Honza Karmazín netrefil prázdnou branku po přihrávce Jakuba Tesaře. Ve druhé půli se hrálo nahoru dolů a domácí pokračovali v neproměňování šancí. Celkově šlo o vyrovnanější duel než když jsme hráli s Předínem. V náš prospěch rozhodlo proměňování šancí a větší bojovnost.

3.9.  Rapotice/Vysoké Popovice - Okříšky 2:3 (2:2)

Okříšky sestoupily z krajského přeboru, a tak jsme očekávali velmi těžký zápas. Opět se nám však povedl začátek, a díky slepeným brankám bratrů Tesařových jsme se dostali po dvanácti minutách hry do dvoubrankového vedení. Klíčovým okamžikem byly naše nevyužité šance na zvýšení. Poté jsme se dopustili dvou chyb. Nejprve jsme nezachytili rychlý protiútok, který jsme řešili pouze faulem. Z následnéo volného přímého kopu přišlo snížení. Chvíli před přestávkou jsme ve skrumáži váhali s odkopem, čehož důrazný útočník Okříšek využil. Soupeř měl k dispozici vyrovnanější kádr, což se projevilo hlavně ve druhé půli, kdy se ujal vedení. Kluci si však za bojovnost a nasazení zasloužili vyrovnat. Velmi blízko k tomu měl David Apruzzese, ale pět minut před koncem své sólo neproměnil.

STARŠÍ ŽÁCI

27.8. Moravské Budějovice - Rapotice/Oslavany 0:2 (0:0), branky: Kryštof Z., Vejvoda

V základní sestavě nastoupili hned tři hráči, kteří za sebou měli utkání za mladší, a to Jirka Kryštof, Víťa Křikava a Jakub Tesař. Na lavičce byl připraven ještě Vašek Křikava. Od úvodu se hrál vyrovnaný fotbal, ale nebezpečnější byli domácí. Ve druhé půli se však projevila větší fyzická zdatnost našeho týmu, když jsme dokázali rozhodnout v posledních panácti minutách. Domácí byli zaskočeni a mohli inkasovat ještě o dvě, tři branky více.

3.9. Rapotice/Oslavany - Okříšky 3:1 (2:1), branky: Řezáč, Vejvoda, Kryštof Z.

Okříšky byly favoritem, což potvrdily úvodní převahou,  brankou po rychlém protiútoku už v 7. minutě. Domácí zareagovali aktivnější hrou a odměnou jim byla odpískaná penalta na pronikajícího Vejvodu, jež znamenala vyrovnání. Už o tři minuty jsme vedli 2:1, kdy se prosadil nejaktivnější hráč Michal Vejvoda. Vstup do druhé půle se nám vydařil a navýšili jsme vedení. Poté měli téměř trvalou převahu hosté, ale své šance nevyužili. Větší fotbalovost soupeře jsme nahrazovali enormní bojovností a efektivitou.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24