Béčko zápas v Koněšíně zvládlo - 3:1

Béčko zápas v Koněšíně zvládlo -  3:1

Naše benfika potvrdila, že v Koněšíně umí zahrát a i v sobotu si odvezla všechny tři body za vítězství 3:1.

Koněšín - Rapotice 1:3 (0:1), branky: 18. Laš T., 81. Zezula, 90. Němec

Sestava: Ješina - Kovářík, Slaný, Císař, Tesař, Konečný, Laš Milan, Laš T. (46. Sobotka P.), Zezula, Němec (90. Kolařík), Dobeš

Úvod zápasu se na půdě favorita z Koněšína nesl v opatrném duchu. Domácí měli územní převahu, ale díky nepřesnostem ve finální fázi se do žádné větší šance nedostali. My jsme se od začátku snažili hrát ze zajištěné obrany, ale brejky se nám nedařilo dotáhnout do konce. Zvrat přišel v 18. minutě paradoxně poté, co Koněšín nevyužil chyb v naší obraně. Konečný přesnou přihrávkou vybídl k úniku Tomáše Laše, který šancí nepohrdl a celou situaci zakončil přízemní střelou, jež se ještě otřela o tyč.  Koněšín se poté snažil o vyrovnání, ale proti byl jistý Aleš Ješina v naší brance.

Ve 39. minutě snahy Koněšína o srovnání výrazně přibrzdil Lukáš Karásek, který za oplácení obdržel červenou kartu a závěr poločasu už se jen dohrával. Vyloučení paradoně nakoplo více domácí. Koněšín od začátku druhé půle kotroloval hru a my jsme příliš nestíhali. Vyrovnávací branka však padla bohužel ve chvíli, kdy tlak domácích postupně hraničil s bezradností. V 56. minutě se díky chybě v naší rozehrávce dostal do samostatného úniku Šlapák, který se štěstím proměnil. Koněšín se dostal na koně, avšak své šance nedokázl proměnit.

Hluchou pasáž, kdy jsme se spíše bránili a nedokázali jsme otupit elán domácích, jsme nakonec přežili a rozhodli v závěru. V 81. minutě se z nepřesného centru Zezuly stala překrásná nechytatelná střela, která nám přinesla vedení. Koněšín poté hru otevřel, z čehož vyústila i naše poslední gólová šance, kdy se do úniku z poloviny hřiště pustil Němec a svou akci úspěšně završil brankou - 3:1.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. FC Chotěboř 19 39:19 38
3. SK Okříšky 18 41:23 37
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23