Béčko zaskočilo Koněšín na jeho hřišti

Béčko dokázalo získat zpět ztracené body z minulého utkání s Valčí (prohra 3:5) a zvítězilo 3:0 v Koněšíně. Součástí článku je také sestava a statistika z utkání s Valčí.

Koněšín - Rapotice 0:3 (0:1), žk: 0:2, branky: 38. Svoboda, 46. Laš M., 66. Pavlíček

Sestava: Ješina A. - Man, Kovařík, Laš M., Dobeš, Podpěra (13. Zezula), Tesař, Slaný, Císař, Svoboda (86. Schmeidler), Pavlíček

Úvod utkání, hraného na perfektním pažitu, patřil domácím. Ti dobře drželi míč a postupnou kombinací se snažili dostat do šancí, když hrozili zejména po stranách hřiště. Naše koncentrovaná a pevná defenzíva jim však výraznější šanci v první dvacetiminutovce nepovolila. První, opravdu velká, příležitost Koněšína přišla ve 30. minutě, kdy na Ješinu postupoval sám domácí útočník. Náš brankář nezazmatkoval, na útočníka si počkal a jeho šanci zmařil včasným vyběhnutím. Do vedení jsme se dostali ve 38. minutě, kdy odražený balón dopravil do odkryté sítě Svoboda.

Druhá půle začala nečekanou rozehrávkou. Milan Laš vystřelil z půlky na branku a k překvapení všech míč skončil za zády brankáře Musila. S dvoubrankovým náskokem v zádech se nám hrálo lépe a hrozili jsme z brejků. Koněšín se postupně dostával do stále větší křeče a příliš vyložených šancí si nevypracoval. Definitivu výsledku dal v 66. minutě Pavlíček, který se uvolnil na levé straně a prudkou střelou překonal domácího brakáře.

V závěru zápasu se domácí snažili zkorigovat výsledek, ale neproměnili jednu dobrou šanci. Zásluhou naší pevné obrany a dobrých útočných výpadů jsme z Koněšína odvezli po zásluze tři body.

Rapotice - Valeč 3:5 (2:2), branky: 23. Nedvěd, 35. Laš M., 58. Pavlíček T., žk: 1:1

Sestava: Sobotka - Man, Kovařík, Laš M., Dobeš, Císař, Zezula (77. Klement), Pavlíček, Svoboda, Nedvěd  (46. Binka, 80. Klement), Tesař

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27