FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Áčko v infarktovém závěru otočilo zápas s Moravcem

Ještě v 87. minutě jsme prohrávali 2:1. Navíc jsme hráli o deseti bez vyloučeného brankáře Tomáše Laše. Do branky se tak musel postavit Tomáš Pavlíček. Zásluhou dvou slepených branek v posledních pěti minutách jsme dokázali utkání otočit a zvítězit.

FC Rapotice - TJ Moravec 3:2 (1:0), branky: 33. a 87. Sobotka, 90. Jašek / 54. Juračka, 74. Kudiovský Petr, žk: 1:5, čk: 1:1 74. Laš T. / 90. Smolík, rozhodčí Sliž

Sestava: Laš T. - Opálka, Laš Milan, Pavlíček, Laš M. (71. Tesař), Jašek, Klusák, Matoušek, Illek, Sobotka, Matoušek P. (9. Dobeš)

Po čtyřech zápasech se do naší sestavy vrátil Michal Sobotka, a zejména svým pohybem byl platný již od prvních minut. Bohužel se hned v 9. minutě zranil Petr Matoušek a potvrdil tak naši jarní smůlu na podobné zdravotní lapálie. Úvod zápasu byl spíše opatrný, ale postupem času se Moravec dostával do šancí a byl nebezpečnější. V 16. minutě mohl zahrozit Sobotka, ale dobrou příležitost prováhal a následná střela byla zblokována. Největší možnosti první půle přišly v rozmezí dvou minut a měli je na svědomí hráči Moravce. Ve 25. minutě napřáhl Juračka z dobrých třiceti metrů, ale trefil jen tyč. O dvě minuty později naopak moravečti rozezvučeli břevno a taktéž střelou z dálky. Trest pro hosty přišel ve 33. minutě, kdy se po brejku prosadil Sobotka.

Druhá půle začala ve zcela opačném gardu. Byli jsme v lepším pohybu a vytvářeili jsme si jednu šanci za sruhou. V té největší se ocitl Martin Laš, ale odkrytou branku vysoko přestřelil. Do šancí se dostával z pravé strany Jašek, ale v jedné příležitosti ještě, místo střely, volil přihrávku a z dobré šance nebylo nic. Poté náš úvodní tlak opadl a byli jsme potrestáni smolnou brankou Juračky téměř z nulového úhlu. V 70. minutě se měla kopat penalta po faulu na Sobotku, ale rozhodčí ji překvapivě nenařídil, i když pověstné "křusnutí" bylo slyšet až do Lukovan. Hladiny jinak poklidného zápasu rozvířila 71 minuta, kdy přišel ostrý zákrok na Martina Laše. K překvapení všech však rozhodčí za bezohledný zákrok vytáhl jen žlutou. Domácím poněkud tekli nervy, jejich nižší koncentrace využil Petr Kudiovský a Moravec vedl. Branka byla uznána až na popud asistenta rozhodčí, který signalizoval, že míč již překročil brankovou čáru. Následovala emotivní reakce našeho brankáře. Hlavní rozhodčí neváhal a Tomáše Laše poslal pod sprchy. Do branky tak musel Tomáš Pavlíček, na kterého čekala krušná čtvrthodinka.

I v deseti jsme se snažili s výsledkem něco udělat, což ale pochopitelně nabízelo brejky Moravci. Hosté se radovali ze třetí branky, ale ta nebyla uznána pro postavení mimo hru. V jedné ze situací navíc skvěle zasáhl Tomáš Pavlíček. Šok pro hosty znamenala 87. minuta, kdy se z dorážky prosadil podruhé Sobotka. Nastalé euforie jsme využili a v 90. minutě nás poslal do vedení Jašek, který napálil odražený míč po rohu nekompromisně do sítě. O pár vteřin později byl ještě vyloučen hostující Smolík, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. FC Chotěboř 19 39:19 38
3. SK Okříšky 18 41:23 37
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23