FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Áčko veze z Měřína bod

Po smolné domácí porážce se Štěpánovem se nám podařilo o body obrat pátý Měřín.

Měřín - Rapotice 1:1 (0:1), branka: 33. Matoušek P., žk: 0:2, rozhodčí Nenadál, diváků: 105

Sestava: Laš T. - Opálka, Laš Milan, Kovařík, Pavlíček, Jašek, Illek, Matoušek J., Tesař, Laš Martin (86. Zezula), Matoušek P. (89. Pavlíček M.)

V Měříně byly k vidění dva poločasy. V tom první jsme byli rozhodně nebezpečnější. Druhý poločas, zvláště po vyrovnání, patřil domácím. V Měříně jsme nastoupili se hrou založenou na protiútocích. Do základní sestavy se vrátili Illek, Jan Matoušek a Jašek, což se pozitivně projevilo na naší hře. Kdo čekal úvodní nápor Měřína byl zklamán. Jeho akce byly krkolomné a nikterak nebezpečné. My jsme hrozili zvláště po pravé straně, kde operoval Marek Jašek. První šanci jsme si vypracovali po zaváhání domácího brankáře, který vybíhal daleko z branky. Petr Matoušek však svůj lob do sítě nevměstnal. Zaslouženého vedení jsme se dočkali ve 33. minutě. Akci odstartoval Marek Jašek, který se uvolnil na pravé straně a předložil míč Petrovi, který jej pohodlně zametl do sítě. Vedení nám nalilo ještě více krve do žil a domácí jsme přehrávali. Ti se sice snažili držet míč, ale k ničemu to nevedlo. Šanci zvýšit skóre měli Martin Laš a Petr Matoušek, ale neuspěli.

Druhá půle začala ve stejném duchu. V prvních patnácti minutách jsme si vypracovali tři stoprocentní gólovky. Nejprve postupval sám na brankáře Měřína Martin Laš, ale ideální moment pro zakončení prováhal. Potom měl dvě dobré možnosti Petr Matoušek, zvláště jeho hlavička volala po gólu. Tentokrát však platilo staré známé "nedáš dostaneš." V 68. minutě vyrovnal šťastně hlavou domácí Robotka. Měřín tato branka posadila na koně a okamžitě se stal lepším týmem. Domácí zpřesnili kombinaci a sypali na naši branku jeden centr za druhým. Když už se zdálo, že je míč v bráně, tak zasáhl perfektním akrobatickým zákrokem Tomáš Laš. My jsme si už v závěru nedokázali vypracovat žádnou větší šanci. Získaný bod je pro nás cenný. Teď jej potřebujeme potvrdit v domácím utkání proti druhému Moravci.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. FC Chotěboř 19 39:19 38
3. SK Okříšky 18 41:23 37
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23