FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko vyloupilo Radostín nad Oslavou - 0:1.

Áčko učinilo významný krok k záchraně, když v důležitém utkání vyhrálo 1:0 na půdě Radostína nad Oslavou, a přiblížilo se tak klidnému středu tabulky.

Radostín nad Oslavou - Rapotice 0:1, žk: 1:4, rozhodčí Kůrka

Branka: 4. Martin Laš

Sestava: Laš T. - Opálka, Laš Milan, Pavlíček, Švarc, Nedvěd (30. Tesař, 67. Slaný), Klusák, Dobeš, Podpěra (60. Císař), Laš Martin, Matoušek

Do Radostína jsme zajížděli v kombinované sestavě stižení zraněními, a tak prvnímu týmu vypomohli kluci z béčka. I tak jsme chtěli na Žďársku uspět a vystoupat ze suterénu tabulky. Tento náš cíl se začal naplňovat poměrně brzy. Hned ve čtvrté minutě využil špatné malé domů Martin Laš a přízemní střelou překonal Dupala. Poté se hrál rychlý a důrazný fotbal, při kterém měl Radostín převahu a nebezpečný byl zejména po stranách. Radostín se v první půli dostal do dvou vyložených šancí. Nejprve nastřelil po nenápadné akci tyčku a poté skvěle zasáhl Tomáš Laš, který střelu útočníka soupeře dokázal vykopnout. My jsme se dokázali z tlaku soupeře vymanit jen sporadicky a pochopitelně to k žádnému ohrožení branky nevedlo. Nedařilo se nám podržet delší dobu míč vepředu a domácí ihned vyráželi do útoku. Naštěstí pro nás se jím nevedlo v zakončení, což pokračovalo i druhou půli.

Radostín si po přestávce vypracoval dvě tutovky, ale ani jednu nedokázal proměnit. Hrstka domácích diváků tak čekala na vyrovnání marně. Naopak definitivně jsme mohli rozhodnout v 71. minutě, kdy jsme mohli postupovat tři na nikoho, ale Michal Klusák svou přihrávku na Davida Slaného nezvládl ideálně, a ten již nedokázal přihrát osamocenému Petru Matouškovi. V závěru zápasu byl tlak Radostína již spíše platonický a žádnou výraznější šanci to nepřineslo.

Rozhodčí Kůrka se rozhodl nastavit ještě tři minuty, ale po vypršení této lhůty jsme se již definitivně mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů.

1. FŠ Třebíč 20 69:24 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24