FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko v Bíteši prohrálo 3:1

"A" tým i přes dobrý začátek vedení neudržel a Bíteši podlehl 3:1.

Velká Bíteš "B" - Rapotice 3:1 (3:1), žk: 4:4, čk: 74. Ivančík Miroslav / 8. Sobotka Michal, 76. Matoušek P.

Branky: 14. Laš Milan (PK)

Sestava: Laš T. - Opálka, Laš M., Pavlíček, Dobeš (66. Císař), Škorpík, Klusák, Tesař (73. Zezula), Jašek, Matoušek, Sobotka

Do derby jsme vstoupili ve značně okleštěné sestavě, ale poměrně aktivně. Úvodní minuty patřily nám a Bíteš jsme k ničemu nepouštěli. Ráz utkání určila situace v 8. minutě, kdy byl před vápnem faulován Michal Sobotka. K překvapení všech se trestný kop nepískal a situace pokračovala nepřístojností Sobotky, který neurdžel nervy na uzdě a oplácel. Nyní přišla chvíle asistenta rozhodčího č. 1 pana Strateného, který zůstal stát s praporkem nad hlavou. Mezitím rozhodčí Zadina běžel k místu přestupku, neboť byl v inkriminovaný moment od tohoto místa dobrých třicet metrů vzdálen a v ruce držel žlutý kartónek. Co se bude dít nevěděl nikdo, ani hlavní rozhodčí, který ale dal na radu stále se vztyčeným praporkem stojícího, pomezního. Po chvíli žlutou kartu schoval a vytáhl tmavší odstín. Tímto momentem odstartovaly události, které s fotbalem mají pramálo společného. Na hřišti se přiostřilo a rozhodčí tempu utkání nedokázal vzdorovat.

Ve 14. minutě byl ve vápně faulován Petr Matoušek a byl odpískán kompenzační pokutový kop, který Milan Laš s přehledem proměnil. Nadějné vedení jsme bohužel dlouho neudrželi a již o čtyři minuty později srovnal Tomáš Pelán. Jasný pokutový kop se pískal i na druhé straně, když Opálka hloupě a zbytečně fauloval domácího hráče, který byl mimo výhodné postavení. Domácí skóre otočili a v závěru poločasu byli lepší, přidali ještě jednu branku a další dvě, tři dobré šance zahodili.

Druhá půle začala očekávanou převahou domácích. Postupem času, a díky zahozeným šancím Bíteše, se ještě více přiostřilo. V 74. minutě byl za hrubý faul na Škorpíka vyloučen Ivančík a o tři minuty později za druhou žlutou Petr Matoušek. My jsme vážnější šanci ve druhé půli neměli, i když jsme měli k dispozici několik rohů a jeden volný přímý kop. Více než fotbal jsme však sledovali tvrdou a místy i zákeřnou hru. Rozhodčí nastavil za prodlevy při vylučování, střídání a ošetřování hráčů pouze minutu a po vypršení této doby utkání ukončil, což se mu zdárně povedlo.

1. FŠ Třebíč 20 69:24 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24