FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko završilo úspěšný víkend výhrou

"A" tým dovršil výsledkově úspěšný víkend našich týmů. Výhrou 2:5 ve Stonařově navázal na vítězství žáků a béčka.

Stonařov - Rapotice 2:5 (1:2), žk:3:1, rozhodčí Petrlík

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Laš M., Pavlíček, Švarc, Jašek, Illek (22. Opálka), Klusák, Škorpík, Sobotka (85. Tesař), Matoušek P. (66. Dobeš)

Branky: 34. Laš Milan (PK), 40. Škorpík, 48. a 56. Matoušek P., 72. Sobotka

Úvod důležitého utkání patřil Stonařovu, který se dostal do dvou náznaků šancí. Ve 20. minutě se však ve veliké příležitosti šanci ocitl Petr Matoušek, ale pouze nastřelil domácího brankáře Měrtla. Platilo známé nedáš dostaneš. Po hrubce naší obrany se k odraženému míči dostal stonařovský Sobotka a z blízkosti doklepl míč do sítě. Inkasovaná branka s námi příliš nezamávala, ale s domácí agresivní hrou jsme měli i tak problémy. Receptem na urostlé stopery soupeře byl rychlý míč za obranu. Po jedné takové situaci se ve 34. minutě dostal do vápna Petr Matoušek, ale byl podražen domácím Kalendou a kopala se penalta. Tu střelou do prostřed branky zužitkoval kapitán Milan Laš. Z otočení výsledku jsme se radovali ve 40. minutě, kdy se prosadil Škorpík.

Ve druhé půli jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a již ve 48. minutě jsme navýšili naše vedení na 3:1 zásluhou Petra Matouška, tentýž hráč se trefil i o chvíli později a bylo to už o tři branky. Domácí mohli přidat druhou branku, ale své brejky do konce nedotáhli. V 72. minutě chyboval domácí brankář Měrtl. Michal Sobotka využil jeho chybného vyběhnutí, nedorozumění s obráncem a zvýšil na 5:1. V závěru zápasu fauloval Jan Matoušek pronikajícího útočníka a Příhoda upravil na konečných 2:5 z pohledu Stonařova. Do tabulky jsme si tak připsali veledůležité tři body.

1. FŠ Třebíč 20 69:24 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24