FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko po dlouhé době porazilo Zbraslav

Áčku se proti momentálnímu lídrovi okresního přeboru Brno-venkov dlouhodobě výsledkově nedaří. Na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích jsme však tuto smolnou sérii protrhli vysokým vítězstvím 6:2.

Rapotice - Zbraslav 6:2 (4:1)

Laš T. - Opálka, Laš M., Pavlíček, Švarc, Dvořáček, Klusák, Illek, Jašek, Sobotka, Matoušek

hokejově střídali: Dobeš, Císař

branky: Illek 2, Laš M. 2, Klusák, Laš T.

V úvodu zápasu jsme byli lepší a hrálo se převážně na polovině soupeře. Dopouštěli jsme se ale chyb v rozehrávce. První ještě soupeř nepotrestal, ale přihrávku Švarce na soupeřova útočníka už Zbraslav potrestala - 0:1. Vyrovnání jsme se dočkali o deset minut později, kdy se z nařízené penalty prosadil Milan Laš. Poté byl výraznou postavou Michal Sobotka, který v krátkém časovém rozmezí nastřelil tři břevna. I nadále jsme byli aktivnější, kdežto soupeř spoléhal pouze na rychlé protiútoky, které ale s přehledem zastavovala naše stoperská dvojice. Výsledek jsme otočili krásnou střelou Klusáka z hranice šestnáctky, která zaplula do horního růžku zbraslavské branky.

O několik minut později se dostával do šance Illek, na hranici vápna byl faulován, ale ještě stihl míč přiťuknout do dobré pozice Sobotkovi. V tu chvíli se ozval poněkud necitlivý hvizd rozhodčího, který nařídil přímý volný kop. K míči se postavil Illek a podstřelil zeď - 1:3. Poslední branka poločasu padla opět z penalty, kdy byl faulován Petr Matoušek. Druhý gól zaznamenal Milan Laš.

V úvodu druhé půle se Zbraslav zvedla a vytvářela si šance. V této fázi hry jsme si dali smolnou vlastní branku, ale brzy jsme se dokázali otřepat. O chvíli později byl jeden z našich hráčů opět necitlivě zastaven ve vápně soupeře a pískal se třetí pokutový kop v utkání, který bezpečně proměnil Illek. Zbraslav se však nevzdala a v rozmezí 65. a 75. minuty měl Buchta tři velké příležitosti, ale dvakrát jej skvěle vychytal Tomáš Laš a jednou hráč Zbraslavi vůbec branku netrefil. V 80. minutě došlo k souboji Matouška se zbraslavským obráncem v pokutovém území. Po souboji na hranici pravidel se oba dva ocitli na zemi, ale obránce zahrál nevědomky rukou a byla nařízena již čtvrtá penalta. K její exekuci se postavil brankář Tomáš Laš a ani ten se nemýlil. V utkání bohatém na pokutové kopy, které ale byly nařízeny oprávněně a v souladu s pravidly, se v 90. minutě mohla kopat ještě pátá penalta po faulu na Matouška, ale píšťalka hlavního rozhodčího v tomto případě zůstala němá.

Zbraslav jsme nakonec po dobrém výkonu, zejména v útočné fázi, porazili přesvědčivě a zaslouženě 6:2, i když zejména ve druhé půli měl soupeř také dost dobrých příležitostí ke vstřelení branky.

1. FC Chotěboř 20 41:19 41
2. SK Okříšky 20 44:25 41
3. FŠ Třebíč 20 69:24 40
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 20 26:21 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 20 37:34 28
8. TJ Nová Ves 20 27:33 25