Příští zápas

FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko podlehlo Zakřanům 4:5

Áčko po nevýrazném výkonu a prohospodařené první půli už náskok soupeře ve druhém dějství i přes drtivý závěrečný tlak nedohnalo.

Rapotice - Zakřany 4:5 (1:3), branky: Matoušek Petr 2, Milan Laš, Škorpík

Sestava: Laš T. - Opálka, Jašek, Laš Milan, Pavlíček, Mlejnek, Illek, Škorpík, Sobotka, Matoušek P., Zezula

Hokejově stídal: Šmarda

Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale neuhlídali jsme jednu akci Zakřan, které se dostaly do vedení. I přesto jsme se snažili hrát aktivně a odměnou nám byla branka na 1:1, kterou vstřelil hlavou Petr Matoušek. Postupně jsme ale odpadli, začali kupit velké množství nepřesností a soupeř se stále více dostával do hry. Ještě do poločasu dokázaly s chutí hrající Zakřany skóre opět překlopit na svoji stranu. Slabší chvilku si v první půli vybral Tomáš Laš, který dostal branku ze třiceti metrů po střele, která mu proklouzla mezi nohami.

První půle byla z naší strany, až na ůvodních patnáct minut, velmi špatná. Z kraje druhé půle se obraz hry neměnil a Zakřany dokázaly po rychlých kontrech odskočit až na hrozivých 1:5. V 60. minutě přišlo snížení z kopačky Škorpíka, který využil zaváhání obránců a na poslední chvíli doklepl odražený míč do sítě. Tato branka nám vlila novou krev do žil a stále více jsme se tlačili před branku soupeře. Měli jsme i poměrně velké množství přímých kopů z nebezpečné vzdálenosti, ale nezužitkovali jsme je. Na 3:5 dokázal snížit Petr Matoušek a na rozdíl jediné branky nás přiblížil přízemní střelou Milan Laš.

V závěru byl náš tlak už drtivý, hráli jsme na velké riziko, ale soupeř toho nedokázal vyuižít. Během dvou nastavených minut se dostal do největší šance Milan Laš, ale možnost na zakončení prováhal. Utkání tak skončilo porážkou našeho mužstva 4:5.

Za týden čeká přípravný zápas také béčko, které se představí v sobotu od 14:00 v Příbrami. Áčko hraje v neděli s Říčany na umělé trávě v Líšni. Čas zde bude během týdne upřesněn.