FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Áčko remizovalo s Náměští

Áčko v prvním utkání remizovalo na umělé trávě v Třebíči s rezervou Náměště 3:3.

Rapotice - Náměšť 3:3 (1:1), branky: Matoušek, Dvořáček, Škorpík

Sestava: Laš T. - Opálka, Jašek, Laš Milan, Švarc, Klusák, Jašek, Dvořáček, Pavlíček, Škorpík, Matoušek, střídal Laš Martin

Do prvního utkání jsme nastupovali oproti předpokladům s úzkým kádrem. Z nominace na poslední chvíli pro nemoc či lehké zranění vypadli Honza Illek a Michal Sobotka. Kvůli práci chyběl Honza Matoušek.

Úvod utkání byl vyrovnaný a lehce nebezpečnější byla Náměšť. Nás trápilo velké množství nepřesných a zkažených přihrávek. Přesto jsme se zásluhou Petra Matouška dostali do vedení. O chvíli později už ale bylo srovnáno. Náměšť se poměrně lehce dostala několika přihrávkami za naši obranu a zakončující hráč už neměl problém dostat míč do sítě. Po vyrovnání se hrál spíše bojovný fotbal ve středu hřiště se šancemi, které pramenily z chyb ať už jedné či druhé strany. V poslední minutě poločasu jsme mohli jít do vedení. Jakub Dvořáček byl nešikovně faulován bránícím hráčem a k nařízené penaltě se postavil Petr Matoušek. Petr však tentokrát pověst kanonýra nepotvrdil, a díky slabé střele nechal vyniknout náměšťského brankáře, který ji bez problémů vyrazil.

Začátek druhé půle patřil Náměšti, která nás sevřela na naší půlce. Výsledkem byla zanedlouho vedoucí branka. Nám se podařilo srovnat po rychlé akci z levé strany hřiště, kdy se trefil testovaný Dvořáček. Ten mohl záhy přidat další branku, když pronikl až do vápna, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. V utkání jsme střídali dobré pasáže s těmi, kdy nás Náměšť dokázala přehrát. Dvacet minut do konce se opět dostala do vedení. Potom přišly dvě velké šance Tomáše Pavlíčka, které ale obě skončily nastřelenou tyčkou. Vyrovnání jsme se dočkali z kopačky Michala Škorpíka deset minut před koncem. Tentýž hráč mohl vstřelit i vedoucí branku. Poté, co si položil gólmana, stačilo už jen doklepnou míč do sítě, ale Michal bohužel trefil jen boční síť.

V závěru mohla ještě skórovat obě mužstva, ale utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou. Kaňkou je poraněné koleno Martina Laše.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28