FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Áčko veze z Nových Syrovic bod

Áčko čekal v neděli těžký zápas na půdě třetího celku tabulky z Nových Syrovic. I přes nepříznivý vývoj utkání a fakt, že jsme museli dvakrát dotahovat dvougólový náskok soupeře, jsme dokázali nakonec odvézt bod.

SK Nové Syrovice - FC Rapotice 3:3 (2:0), žk: 3:4. čk: 1:0, 90. Procházka, rozhodčí Bílek

branky: 62., 82., 83. Matoušek Petr

Nové Syrovice měly skvělý vstup do záapsu a už po dvaceti vteřinách se ujaly vedení. O čtvrthodiny později to s námi vypadalo ještě hůře. Domácí útočník Sosnar využil chyby našich stoperů a postupoval téměř od půlící čáry sám na Sobotku a své sólo proměnil umístěnou střelou k tyči. Domácí, kteří spoléhali na jednoduchou, ale důraznou hru a nákopy na Sosnara mohli přidat třetí branku, ale svou šanci naštěstí nevyužili. Po této krušné úvodní dvacetiminutovce jsme se dostali do šancí i my. Dobrou střelu z hranice vápna dokázal domácí brankář vyrazit na roh. O deset minut později už byl překonán Matouškem, ale podrželo jej břevno. V závěru první půle jsme domácí přitlačili, ale kýženou snižující branku jsme nepřidali.

Ve druhé půli jsme pokračovali v aktivní hře a snažili jsme se o vyrovnání. Domácím jsme se vyrovnali v nasazení a důrazu. To bylo to jediné, co nám v první půli chybělo, neboť fotbalovost byla na naší straně. V 58. minutě nám rozhodčí neuznali branku. Zakončující Škorpík se nejspíše těsně ocitl za zády bránících hráčů. V 62. minutě jsme se už mohli radovat doopravdy. Po hezké akci se dostal do zakončení Petr Matoušek a s klidem překonal domácího brankáře. Domácí v té chvíli nevěděli kam skočit dříve a pouze odkopávali. Bohužel si dokázali pomoci rohem, které měli velmi nebezpečné. Dobře zahraný rohový kop trefil parádně ve výskoku nikým neatakovaný Sosnar a dovršil tak hattrick. Nás inkasovaná branka vůbec nepoložila, naopak jsme ještě vystupňovali svůj tlak a odměnou nám byly dva rychlé góly v rozmezí 82. a 83. minuty. Obě padly z kopačky Petra Matouška, a tak měli divácí možnost vidět dva hattricky v jednom utkání.

Ve vypjaté závěrečné pětiminutovce mohly oba týmy překlopit vedení na svou stranu. Nejprvě měly téměř tisíciprocentní šanci Syrovice, ale domácí hráč netrefil prázdnou branku. V 90. minutě postupoval směrem k bráně domácích Škorpík. Odmítl možnost nahrát do velmi dobré pozice Matouškovi, ale na hranici vápna byl tvrdě faulován a domácí hráč viděl červenou kartu. Následný trestný kop jsme nevyužili a rozhodčí Bílek zápas ukončil.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28