Béčko v derby přejelo Kralice 4:1

Béčko i přes nepříznivý vývoj v prvním poločasu derby s Kralicemi nevzdalo, a díky čtyřem brankám ve druhé půli bralo zasloužené tři body.

Rapotice - Kralice 4:1 (0:1), branky: Tesař 2, Strašák 2, ŽK: 2:1, ČK: 65. Slaný

Rapotice vstupovaly do derby s Kralicemi opět se změnami v sestavě a na jejich hře to bylo v úvodu prvního poločasu znát. Kralice hrály jednoduše a snažily se nakopávanými míči překonat domácí obranu. Když to nešlo vzduchem, tak zkusili hosté akci po zemi, na jejímž konci byl ve 13. minutě úspěšný střelec Kabátek. Vstřelená branka hosty nakopla a vytvořili si ještě jednu dobrou příležitost, ale střelu hostujícího útočníka zlikvidoval Petr Matoušek, který nastoupil v brance domácích a podával velmi dobrý výkon. Rapotice nebyly bez šancí. Dobrou možnost měl ve 23. minutě Milan Laš, ale branku těsně minul. Z dobré pozice o několik minut později zakončoval Strašák, ale ani ten nebyl úspěšný.
Ve druhé půli se obraz hry změnil. Hosté se více zatáhli a soustředili se pouze na defenzivu a brejky. Výsledkem tlaku domácích byla penalta v 58. minutě, kterou s přehledem proměnil Strašák. Domácí tato branka povzbudila a nemuselo se dlouho čekat na další. K odraženému míči se ve vápně dostal Tesař a se štěstím jej přes několik blokujících hráčů protlačil do sítě. Bohužel pro domácí přišlo v 65. minutě vyloučení Slaného po druhé žluté kartě. Kralice vycítily šanci, ale jejich převaha byla spíše platonická. Rapotice skvěle bránily a hostům nedovolovaly téměř nic. Naopak dokázaly hostující obranu potrápit rychlými protiútoky. Na další dvě branky si museli diváci počkat až do závěrečné desetiminutovky, kdy se prosadil nejprve opět Strašák, a pak také Tesař.

Sezóna tímto zápasem ještě nekončí. Příští sobotu na svém hřišti přivítáme, v rámci předehrávky 1. jarního kola, Třebenice. Zápas začíná ve 13:30

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28