FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Áčko získalo v Kněžicích důležité tři body

Do Kněžic jsme zajížděli s vědomím složitého utkání na specifickém hřišti. Prvotní obavy se nepotvrdily a po velmi dobrém výkonu jsme dokázali zvítězit přesvědčivě 1:3.

TJ Sokol Kněžice - FC Rapotice 1:3 (0:2), žk: 1:4, rozhodčí Šetek, diváků: 80

branky: 8. Laš Milan, 31. a 63. Sobotka Michal

sestava: Sobotka A. - Opálka, Laš Milan, Jašek, Švarc, Matoušek J., Klusák, Němec, Škorpík (90. Tesař), Sobotka (80. Slabý), Matoušek P.

Malé hřiště v Kněžicíh předurčovalo obrázek hry, kteý převládal téměř po celé utkání. Zápas byl plný osobních soubojů a na nějaké zdlouhavé hrátky s míčem nebyl čas. Bylo na nás, jak rychle se dokážeme s těmito podmínkami vyrovnat. To se nám nakonec povedlo velmi rychle a tento trend, kdy jsme podstupovali důrazně souboje a většinu z nich vyhráli, jsme dovedli udržet po celé utkání. Domácí tým, který byl třetí v tabulce, jsme zaskočili už v 8. minutě. Po faulu na Sobotku nařídil rozhodčí Šetek přímý volný kop dva mtery před vápnem. Míče se ujal kapitán Milan Laš a poslal jej s přehledem za záda domácího Hausera - 0:1. Další branku mohl po pár minutách přidat Michal Sobotka, ale Hauser byl tentokrát úspěšný a jeho střelu vyrazil na roh. Domácí byli jako opaření a sporadicky se dostávali na naši půlku. V tomto utkání nám konečně spolehlivě fungovala také záložní řada. Většinu akcí soupeře jsme díky práci Michala Němce dokázali zastavit už na jeho půlce a sami jsme se dostávali do šancí. Jednu z nich ve 41. minutě proměnil Michal Sobotka. Další branku mohl přidat Petr Matoušek, ale svou šanci, když mohl přelobovat vracejícího se brankáře, prováhal. Pro další vývoj zápasu byl tento gól do šatny klíčový. Kněžice se však v závěru půle dostali k několika standardkám a tretňákům, které měli díky výškové převaze nebezpečné. Jistě hrající obrana v čele s Milanem Lašem však tyto ošemetné situace v závěru půle ustála bez inkasované branky.

Do druhé půle jsme vstoupili s cílem udržet aktivní hru s důrazem na zajištěnou obranu, která nám zatím spolehlivě fungovala. Očekávaný nápor Kněžic nepřicházel. Naopak my jsme měli v prvních deseti minutách tři jasné brankové příležitosti, ve kterých hrál prim opět Sobotka. Hrozili jsme zejména po levé straně, kde byl velmi aktivní Škorpíka, jež svými přesnými centry hledal ve vápně naše útočníky. Důležitou branku na 0:3 vstřelil z bezprostřední vdálenosti Sobotka a zdálo se být vymalováno. Bohužel  Kněžice snížili v 86. minutě, kdy chybu stopera Jaška potrestal domácí kapitán David Sobotka. Tentýž hráč se o dvě minuty později postavil k exekuci volného přímého kopu z hranice vápna, ale jeho technickou střelu dokázal skvěle vyrazit Aleš Sobotka. Poté jsme již situaci udrželi pod kontrolou a zápas dotáhli k zaslouženému vítězství.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. FC Chotěboř 19 39:19 38
3. SK Okříšky 18 41:23 37
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23