FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Mladší žáci přestříleli Stařeč 6:4

Žáci v sobotním chladném dopoledni nastoupili proti prvnímu celku soutěže, který ještě neprohrál. Naši hráči se soupeře nezalekli a hlavně díky výborné první půli zvítězili 6:4.

Rapotice - Stařeč 6:4 (5:1), branky: Černý 4, Vejvoda 2

Sestava: Matoušek - Kašpar, Sedláček, Křikava Vít, Tesař J., Kryštof Z., Černý, Vejvoda, Kryštof J., Juřica, Jelínek, Vala, Křikava Václav, Hans, Sladeček

Vydařené utkání pro nás paradoxně nezačalo nejlépe, když jsme hned ve 4. minutě nepohlídali brejk hostujícího týmu a obdrželi jsme dosti lacinnou branku na 0:1. Brzký inkasovaný gól nás nepoložil, ba naopak. Začali jsme si vytvářet jednu šanci za druhou a poměrně záhy jsme srovnali. Srovnání přišlo z kopačky Filipa Černého po krásné kombinaci středem hřiště. V rozmezí desti minut jsme dokázali přidat další čtyři branky a soupeř byl na lopatkách. Velké problémy dělal obraně Starče velmi rychlý Michal Vejvoda, který dokázal využívat dobré přihrávky našich záložníků. O tuto činnost se nejvíce staral Kuba Tesař. Kvalitní výkon podával také Filip Černý. Spolehlivě zahrála v první půli obrana, která mimo úvodní branku žádné velké šance Starči nepovolila.

Druhá půle byla z naší strany kvalitativně odlišná. Nezachytili jsme opět začátek a soupeř snížil. Starči brzká branka vlila krev do žil a byla lepší. Nám se nedařilo souvislejší kombinací podržet míč na svých kopačkách a v šancích jsme byli příliš zbrklí. Hosté se dokázali dostat na dostřel dvou branek, ale my jsme opět pohotově zareagovali brankou na 6:3. Stařeč pak ještě dvě minuty před koncem snížila na 6:4, ale to bylo z její strany vše.

Dnes musím kluky pochválit. Kvalitativně lepší byl určitě první poločas, ale pochvalu zaslouží i za ten druhý. I když se nám přestalo dařit, tak hráči utkání nezabalili a bojovali až do konce. Odměnou je jim vítězství nad prvním týmem tabulky. Tuto sobotu nás čekají Dukovany.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24