FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Áčko prolomilo černou sérii a rozstřílelo Bystřici

Áčko na svém hřišti dokázalo prolomit černou sérii šesti zápasů bez vítězství, a i díky poločasovému vedení 5:2 svého soupeře z Bystřice nakonec porazilo přesvědčivě 7:2.

Rapotice - Bystřice "B" 7:2 (5:2), žk: 2:1, bez ČK, diváků 100, rozhodčí Bouda

branky: 10., 42. a 75. Matoušek Petr, 22. a 35. Škorpík Michal, 18. Němec Michal, 63. Sobotka Michal

sestava: Sobotka A. - Opálka, Jašek, Laš Milan, Švarc, Laš Martin (72. Pavlíček), Němec, Klusák, Škorpík, Matoušek P. (77. Slabý), Sobotka M.

Úvod zápasu jasně naznačil v jakém duchu se bude důležité utkání s Bystřicí odehrávat. Na domácích hráčích byla od úvodu vidět snaha o prolomení nepříjemné sériie bez vítězství. K tomu jsme měli takřka ideální podmínky. Bystřice má ve venkovních utkáních problémy se sestvaou, což se projevilo i v neděli. Rapotice udávaly tempo hry a zasloužené odměny se dočkaly již v 10. minutě, kdy se po rohu k míči dostal Petr Matoušek a prostřelil brankáře Halušku. Už o osm minut později navýšil naše vedení Michal Němec. Naše hra byla založená zejména na rychlém přechodu do útoku a velmi dobré práci obou krajních záložníků, tedy Michala Škorpíka a Martina Laše, jejichž centry dokázali tentokrát zužitkovat naši útočníci v čele s Petrem Matouškem. Za stavu 2:0 jsme bohužel poněkud pozapomněli na obrannou fázi hry a Bystřice nás hned svou první šancí ztrestala a snížila. Na tuto branku však bleskurychle zareagoval aktivní Michal Škorpík, který využil parádní centr ze strany a na malém vápně nikým neatakován pohodlně zasunul do branky. Totožný scénář, tedy vedení o dvě branky a pohotová akce Bystřice, znamenaly opětovné snížení, kdy se pěknou střelou zpoza vápna prosadil svým druhým gólem v utkání hostující Čech. Na řadě byli domácí hráči a touto výzvou nepohrdli. Ještě do poločasu se podruhé prosadil Škorpík a pátou branku přidal Petr Matoušek.

Do druhé půle jsme nastoupili ukolébáni poločasovým vedením a Bystřice si dokázala v krátkém časovém sledu vypracovat velmi dobré šance. Za řeč stál zejména samostatný únik Hájka, se kterým si ale poradil dobře chytající Aleš Sobotka. Klid na domácí kopačky vrátil až Michal Sobotka, který po rychlé kombinaci s Michalem Škorpíkem vsítil šestou brankou. O vítězi utkání nebylo pochyb. Konečný účet zápasu stanovil svou třetí brankou Petr Matoušek a korunoval ofenzivní představení domácího týmu. Nutno podotknout, že celou gólovou radost zařídil Matouškovi přesnou přihrávkou Michal Škorpík.

Proti Bystřici jsme odehráli slušné utkání. Malou kaňkou jsou lacinné branky, které jsme obdrželi a asi patnáctiminutová pasáž z úvodu druhé půle, kdy jsme hosty zbytečně pustili do dobrých příležitostí. Tentokrát jsme však na chyby v obraně našli odpověď v útočné fázi a své šance jsme dokázali proměňovat. Za týden nás čeká těžké utkání na malém hřišti v nedalekých Kněžicích.

Po úterním tréninku proběhne v kabinách "A" mužstva promítání odehraného utkání s Bystřicí. Účast všech hráčů je žádoucí.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28