FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Benfika v dramatickém závěru zachránila v Pyšelu bod

I v pátek se potvrdilo, že při našich zápasech v Pyšelu padá hodně branek. Na podzim loňského roku viděli diváci deset gólů. Tehdejší vítězství 4:6 nám zajistilo tři body. V pátečním utkání padlo opět deset branek, které nám však přinesly pouhý bod za remízu 5:5.

Pyšel - FC Rapotice "B" 5:5 (2:0) branky: 63., 83., 91. Laš Milan, 71. Slabý, 71. Kovařík

Laš T. - Císař, Tesař (31. Man), Slaný, Nedvěd, Laš Martin, Laš Milan, Jašek, Michálek (83. Kolařík), Strašák (46. Kovařík), Slabý

Utkání začalo oboustranně opatrně. Zdálo se, že jsme byli více na míči a chtěli jsme kontrolovat hru. Domácí spoléháli na rychlé protiútoky. Jednu takovouto šanci využil Jan Nestr, když v 8. minutě zužitkoval perfektní centr a hlavou nechytatelně překonal Laše. Obraz hry se příliš neměnil a první velké šance jsme se dočkali i my. V 15. minutě postupoval sám na bránu Slabý, ale celou akci zbytečně zbrzdil. Domácí nás hodně zlobili důraznou hrou a rychlým přechodem do útoku, se kterým jsme měli velké problémy. Naše hra vázla v kombinaci, která byla příliš pomalá a plná nepřesností. Pyšel podruhé udeřil ve 31. minutě. Svou druhou branku zaznamenal pohotovou střelou Jan Nestr. Domácí hráči se tímto momentem dostali na koně a vytvořili si ještě dvě dobré příležitosti. Na druhé straně se do šancí dostával Slabý a Radim Strašák, který svou střelou pořádně zaměstnal domácího brankáře.

Druhý poločas začal úplně stejně jako ten první. Pyšelu vyšla hned první akce. Domácí hráč dostal přihrávku na křídlo a perfektním přízemním centrem vyzval ke skórování Lukáše Tůmu, který zvýšil na 3:0. Utkání jsme přeci jen zdramatizovali až zásluhou Karla Kovaříka, ale z následné rozehrávky jsme dostali nepochopitelně čtvrtou branku. Pyšel se pak prosadil ještě jednou, a zdálo se, že je rozhodnuto. Navíc když se nám nedařilo proměňovat i jasné šance. Výsledkem byly akorát dvě tyče, které obě nastřelil Milan Laš. Jiskřičku naděje ještě vykřesal v závěru  dobře hrající Milan, který snížíl na 2:5. Domácí viditelně znejistěli a když se o pár minut později po přihrávce Milana trefil Slabý bylo jasné, že závěr utkání ještě bude dramatický. Hráči Pyšela se stále snažili o rychlé brejky, ale nedokázali je dotáhnout do konce. Velkou hrubkou jim dobrou možnost vnutil v 84. minutě Kolařík, který krásně přihrál domácímu hráči. Následnou akci, ale nepřetavilo v branku slabé zakončení domácího hráče, jehož pokus bez námahy chytil Mates. Z následného výkopu se dostal do velké šance opět Milan a snížil na 4:5. Za velkou snahu v závěru utkání jsme byli odměněni třetí Milanovou branku v 91. minutě, která nám zajistila bod a mohlo být ještě veseleji. Poslední akci rozehrál Marek Jašek, avšak špatnou přihrávkou nenašel zcela volného Milana, který by byl ve velmi dobré pozici. Po této akci rozhodčí Ján zápas ukončil. Nutno podotknout, že výsledná remíza je zasloužená.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28