FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Béčko v Pyšelu už v pátek, áčko v neděli doma proti Stonařovu

Benfika svůj zápas v Pyšelu sehraje už v pátek, oproti původnímu sobotnímu termínu. O dva dny později hostí áčko v důležitém souboji Stonařov.

Béčko mělo v Pyšelu hrát původně v sobotu, avšak soupeř nás požádal o o přeložení, kterému jsme vyhověli. Pyšel má za sebou velmi úspěšnou sezónu, kterou zakončil na vynikajícím 2. místě se ziskem 44 bodů a vyrovnaným skóre 59:59. V podzimní části soutěže jsme při utkání v Pyšelu domácího favorita šokovali šesti brankami během úvodních sedmnácti minut. I přes výraznou převahu domácích ve druhé půli jsme nakonec odvezli tři body za výhru 6:4. Jarní odveta už pro nás nebyla tak úspěšná a prohráli jsme 2:3.

Po prvních dvou kolech máme my i Pyšel na kontě získaných bodů nulu a shodné pasivní skóre 2:6. Pro Pyšel se navíc bude jednat o první domácí utkání, neboť hrál zatím dvakrát venku. V prvním kole prohrál Pyšel na hřišti silných Myslibořic 3:1. Stejný výsledek se opakoval i o týden později. Tentokrát hráči z Pyšela nestačili na Rouchovany. Utkání začíná v pátek v 18:00. Řídí jej rozhodčí Ján ze Želetavy. Odjezd auty je v 16:45.

Důležitý souboj čeká v neděli také áčko, které se utká s posledním Stonařovem. Dva úvodní zápasy oběma soupeřům nevyšly. Po dvou pořážkách s Šebkovicemi (0:3) a Radešínskou Svratkou nám při skóre 1:7 patří předposlední příčka. Stonařov, který je rovněž bez bodu, je na tom ještě hůře. Tým z Jihlavska nejprve prohrál v Radešínské Svratce, stejně jako my, 4:1. Minulý týden doma Stonařov odevzdal všechny body ambicióznímu Moravci, jež si odvezl vysokou výhru 0:6. Nášemu soupeři tedy díky horšímu skóre 1:10 patří až poslední příčka.

Se Stonařovem jsme se už v minulosti několikrát potkali. Ještě v 1. A třídě jsme s ním sehráli rovných deset zápasů. Vzájemná bilance je vzácně vyrovnaná, ale přeci jen vyznívá lépe pro Stonařov, který nás dokázal pětkrát porazit, dvakrát s námi remizoval a třikrát jsme jej zaskočili my. Vyrovnané je i skóre, které naopak vyznívá lépe pro nás - 23:22. Neméně zajímavá je naše domácí bilance se Stonařovem. Z patnácti možných bodů si od nás tento protivník odvezl rovných jedenáct za tři výhry a jednu remízu. Nejúspěšnějším střelcem v historii vzájemných zápasů je se sedmi brankami Michal Mlejnek. O jednu vstřelenou branku pozadu je Petr Matoušek.

Dá se říci, že vše podstatné mezi námi a Stonařovem se událo na našem hřišti, kde jsme byli svědky největšího vítězství, ale také nejtěžší porážky. V roce 2011 jsme doma Stonařov rozstříleli 7:0 (3:0) za přispění hattricku Petra Matouška. Nějvětší porážka je však ještě vousatější a pochází z roku 2010, kdy jsme po vyrovnané první půli zkolabovali v závěru zápasu a prohráli 2:5 (2:2). Doufejme tedy, že navážeme spíše na první zmíněný výsledek a vylepšíme naši poměrně pošramocenou domácí bilanci s tímto soupeřem.

Utkání začíná v 16:30 a řídí jej tito rozhodčí: Jan Pojezný, Miroslav Kopřiva a František Novotný.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28