FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Z Radešínské Svratky bez bodu

Áčko nezvládlo své první venkovní utkání a hlavně díky katastrofálnímu výkonu v první půli domácím podlehlo 4:1

Radešínská Svratka - Rapotice 4:1 (3:0), žk: 1:3, čk: 75. Sobotka, rozhodčí Licek

Sestava: Laš T. - Tesař, Jašek, Císař, Kovařík (70. Miko), Laš Martin, Sobotka, Stehlík (46. Michálek), Škorpík, Slabý, Matoušek

Branka: 89. Matoušek

Do Radešínské Svratky jsme odjížděli v nekompletní sestavě doplněné o hráče z béčka, což se projevilo zejména na hře naší obrany, kde byla nepřítomnost stabilních hráčů nejcitelnější. Úvod utkání se nám, stejně jako před týdnem, hrubě nepovedl. Už ve 4. minutě využil našeho ledabylého bránění Mužátko, který přesnou kolmicí oslovil Pekárka, jež se nemýlil. Svratku vydařený začátek nakopl a zlobila nás rychlými útoky po stranách, které se nám nedařilo zachytávat. Skóre se tak neměnilo jen díky perfektním zákrokům Tomáše Laše a neschopnosti domácích trefit prázdnou branku. Po úvodním uragánu jsme měli i my dobrou příležitost. Po faulu na Michala Sobotku se rozehrání volného přímeho kopu ujal Marek Jašek, avšak domácího Šebka zachránilo od inkasovaného gólu břevno. Domácí svou převahu v prvním dějství nakonec vyjádřili ještě dvěma brankami.

Ve druhé půli se obraz hry změnil. Snažili jsme se diktovat tempo zápasu a pokusit se o snížení. Naopak Radešínka se stáhla více do obrany a vyčkávala na brejky. Naši první velkou možnost zahodil v 62. minutě Slabý, kterého vychytal Šebek. O pár minut později Šebka už podruhé v zápase zachránila tyč, když centr do vápna tečoval někdo z domácích hráčů. Klíčový moment přišel v 75. minutě, kdy rozhodčí Licek neodpískal faul na Michala Sobotku, kterého celé utkání hráči Svratky beztrestně okopávali. Bohužel v tento okamžik Sobič neudržel nervy na uzdě a byl nejprve napomenut žlutou, a poté okamžitě červenou kartou a musel tak pod sprchy. Radešínská Svratka přesilovou hru využila až tři minuty před koncem. Čestného úspěchu jsme se dočkali i my, kdy Martin Laš vyslal přesným pasem Matouška, jež využil zaváhání domácího stopera a přehodil vybíhajícího Šebka.

Příští týden nás čeká velmi důležité utkání na domácí půdě proti Stonařovu, který je po dvou kolech rovněž bez bodu.

Trénink tento týden pouze v úterý 18:00. Páteční trénink je s ohledem na páteční zápas Béčka v Pyšelu zrušen.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28