Béčko podalo v Třebenicích bojovný výkon

Béčko v kombinované sestavě na hřišti Třebenic dlouho usilovalo o dobrý výsledek. Utkání hrané za velkého tepla a téměř na písečné duně nakonec domácí ovládli v poměru 2:1

Třebenice - Rapotice 2:1 (1:1), branka: 16. Milan Laš

Sestava: Sobotka - Dobeš, Man, Kovařík, Miko, Žvachula, Slaný, Laš M. (46. Tesař), Michálek, Chatrný, Podpěra (46. Horák)

Do utkání jsme nastoupili v sestavě, která byla silně poznamenána probíhajícími dovolenými. I přesto nebyl v prvních dvaceti minutách mezi soupeři téměř žádný rozdíl. Třebenice, které sestoupily z okresního přeboru, se dlouho nemohly dostat do zápasu. Naopak my jsme překvapivě otevřeli skóre aktivitou Milana Laše, který zužitkoval perfektní přihrávku debutanta Ondry Žvachuly. Milan si přesnou přihrávku ideálně zpracoval a nedal domácímu brankáři šanci. Domácí favorit byl najednou trochu vykolejený. Třebenice brzdilo hodně nepřesností. To co domácí neuhráli z první a nejlépe v hlavičkovém souboji, to skončilo za lajnou. Za domácími jsme zaostávali právě v soubojích a většinu jsme jich prohrávali zejména ve středu hřiště. Třebenice se nakonec zvedly v závěru první půle spolu s prachovou vlnou, která se nesla z nedalekých polí. Dnešní zápas byl velmi pěkným déjà vu starších hráčů, kteří tak mohli s chutí snít na výživných létech na škvárách a píscích. Bohužel byl chvilkovou zhoršenou viditelností zasažen i domácí pomezní, který neodmával zřetelný ofsajd. Z neznámého důvodu se už ve druhé půli za postranní čárou neobjevil, a byl tak prvním střídajícím.

Ve druhém poločasu měly Třebenice několik tutovek, ale domácí hráči v nich téměř nepochopitelně selhávali, a tak se zdálo, že bychom mohli dosáhnout na bodový zisk. O výsledku utkání bohužel rozhodla 76. minuta. Z naivního bránění u levé lajny nakonec vyplynula akce domácích, která skončila vedoucí brankou. My už jsme příliš šancí neměli, ale přeci jen jsme mohli vyrovnat. V dobré příležitosti se na vápně objevil Josef Tesař, ale bohužel svůj moment prováhal. Z dobré příležitosti tak byla jen zpětná přihrávka a konec celé akce. Domácí si nakonec vítězství pohlídali a zvítězili 2:1. V prvním utkání nás trápilo mnoho zkažených přihrávek a technických nedostatků. Pozitivem je výkon mladíků Martina Michálka, Ondry Žvachuly a Aleše Chatrného, pro které to bylo první utkání za náš tým.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28