Béčko ovládlo přestřelku v Náměšti a zvítězilo 6:5

Málo vídaných jedenáct branek přinesl nedělní dopolední souboj proti náměšťskému céčku. Na výsledku měl lví podíl Mates, který vstřelil čtyři branky za 26 minut.

Náměšť "C" - Rapotice "B" 5:6 (4:5), žk: 1:1

Sestava: Sobotka - Man, Miko (20. Pavlíček T.), Slaný, Kovařík, Nedvěd (81. Pavlíček M.), Císař, Paulec, Laš T. (89. Svoboda), Laš M., Dobeš

Branky: 33., 38., 42., 43., 81. Náměšť / 10., 16., 24., 36., Laš T., 40. Paulec, 85. Pavlíček M.

Do zápasu jsme vstoupili vcelku dobře a už ve 24. minutě jsme vedli, zásluhou hattricku Tomáše Laše, 3:0. Svou první branku dal v 10. minutě, takže čistý hattrick dovršil za čtrnáct minut. Zdálo se, že budeme mít zápas pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Na snižující branku Miloše Nabytého ve 33. minutě ještě Mates rychle zareagoval svým čtvrtým gólem v utkání, ale poté jsme absolutně odpadli. Kazili jsme jednoduché přihrávky a naší obraně dělal svou rachlostí značné problémy Filip Tomek. Doslova hororová byla poslední sedmiminutovka prvního poločasu, kdy se postupně trefili Matej a Nabytý s Tomkem.

Tři branky do šatny domácí evidentně povzdudily, naopak my jsme pokračovali ve špatném výkonu. Nedokázali jsme udržet balón souvisleji na polovině Náměště, která naší chaotické hry a ztrát míče využívala a vyrážela do rychlých brejků. Nejprve Sedlák v jasné pozici vysoko přestřelil branku a o několik minut později Alda Sobotka vychytal jednoho z domácích hráčů, když jeho dorážku vykopl. Naše pokusy ohrozit branku Náměšťe končily ve druhé půli stále stejně. Náměšť nás nejvíce zatlačila zhruba v 70. minutě, kdy nás podržela tyčka.

V 81. minutě už jsme ale tlak neustáli. Tomek na pravém křídle utekl Tomáši Pavlíčkovi, a poté nahrál do jasné pozice Nabytému, který tak zkompletoval svůj hattrick, celkově druhý v utkání. Když už se zdálo, že buď zápas skončí remízou, a nebo dostaneme branku, přišel na hřiště Michal Pavlíček. Na hřišti se chvilku rozkoukával, obdržel tradiční žlutou kartu, ale poté využil přihrávky od Matesa a svou přízemní střelou zápas rozhodl. O minutu později mohl přidat další branku, ale přestřelil. Závěr už jsme dokázali zvládnout a se štěstím jsme si odvezli 3 body.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24