FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Ve Žďáru nad Sázavou těsná porážka

Áčko proti posílenému soupeři nehrálo špatně, bohužel inkasovalo v samém závěru utkání.

Žďár "B" - Rapotice 2:1 (0:0), rozhodčí Škorpík, žk: 4:3, branka: 90. Matoušek P.

Sestava: Laš T. - Opálka, Laš Milan, Pavlíček, Laš Martin (86. Císař), Antoš, Illek, Jašek, Stehlík (46. Paulec), Otcel, Matoušek P.

Hned v první minutě musel řešit nepříjemnosti před naší brankou nejprve Tomáš Laš, a poté Milan odkopem z brankové čáry. Domácí na nás vlétli a dělali nám problémy zejména rychlými přechody do útoku po stranách hřiště. Naše obrana působila jistě a nepříjemné centry na vysoké hráče soupeře odvracela. Výborný výkon podával Tomáš Laš, který dokázal v první půli úspěšně zlikvidovat tři velké šance soupeře. Zhruba po 20 minutách jsme se osmělili a Petr Matoušek dobrou střelou prověřil pozornost domácího brankáře, který se ovšem nachytat nenechal.

Poločas pro nás skončil nadějným výsledkem, a tak jsme stále mohli pomýšlet na bodový zisk. Domácí nebyli ve druhé půli tolik nebezpeční, ale přesto mohli jít do vedení. Rozhodčí Škorpík odpískal v 52. minutě velmi přísnou penaltu, která neodpovídala jeho dosavadnímu, dosti benevolentnímu, způsobu řízení utkání. Paulec na kraji pokutového území svedl souboj "tělo na tělo" s domácím hráčem, který souboj nechtěl ustát a upadl. Brankář Laš však penaltu dokázal chytit.

Domácí byli po tomto momentu nejistí a my jsme se dostávali do šancí. Martin Laš zkusil z velké dálky nachytat domácího brankáře, ale jeho pokus těsně minul branku. Ani pumelice Marka Jaška v bráně neskončila a o chvíli později šel sám z půlky na domácí branku Milan Laš, ale svou akci zakončil velmi slabou střelou. Po brance volala také hlavička Illka z dobré pozice po rohovém kopu, ale Honza ji nedokázal usměrnit do branky. V naší největší šanci se ocitl v 72. minutě Petr Matoušek, ale jeho hlavičku Pinkava skvěle vyrazil na roh. Domácí byli viditelně opaření a ke své hře se opět dostali až v závěru, kdy rychlý kontr přesně zakončil domácí útočník. To běžela 79. minuta. O čtyři minuty bylo ještě hůře, neboť jsme inkasovali podruhé. V 90. minutě ještě snížil z penalty Petr Matoušek.

Kluci podali dobrý výkon. Se štěstím přečkali první půli bez obdržené branky, avšak v té druhé posílený Žďár do větších šancí, vyjma závěru, nepustili a sami byli nebepzeční.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24