Příští zápas

FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

S Želetavou smírně 1:1

Áčko předvedlo proti oslabené Želetavě fantastický výkon, ale díky neproměňování šancí na kýžené tři body nedosáhlo.

1:1 (0:0), žk: 35. Pavlíček, 51. Opálka / 73. Jičínský, 79. Vladeka, 83. Vrbka Michal, rozhodčí Jílek, diváků 100
branky: 76. Petr Matoušek / 69. Simandl

Rapotice: Laš T. - Pavlíček, Opálka, Antoš, Laš  Martin (74. Švarc), Otcel, Matoušek P., Paulec, Matoušek J., Laš M., Jašek

Želetava: Mastný - Jičínský, Svoboda, Vladeka, Vrbka Martin, Simandl, Daniel (67. Pavela), Čurda Martin, Jakeš, Čurda Vojtěch, Vrbka Michal

Od úvodu jsme byli lepší a Želetavu jsme k ničemu nepouštěli. Do velké šance se dostal Petr Matoušek, ale Jaškův centr hlavou nezužitkoval, neboť jej dokázal skvělý Mastný vyrazit.Naše aktivita pokračovala i dále. Byli jsme nebezpeční především po centrovaných míčích z křídelních prostorů, ale své šance jsme neproměňovali.
Ve 30. minutě se z ničeho nic ocitl ve slibné pozici Simandl, ale jeho střela prosvištěla kolem pravé tyče. Želetava po této akci ožila a v závěru poločasu se dostala ještě do jedné šance, kdy po akci Simadla odkopával před dorážejícím hráčem Honza Matoušek. I tak jsme mohli jít do vedení, ale Petr Matoušek ve velké šanci tentokrát nepotvrdil pověst kanonýra.
Ve druhém dějství tlak Rapotic, které více chtěly utkání vyhrát, gradoval. Ve drůhé půli se dá celý průběh zápasu popsat na příkladu jediné osoby a jeho šancí, domácího Petra Matouška. Jeho příběh začal v 56. minutě, kdy jej zcela osamoceného chytrou přihrávkou nalezl Martin Laš, ale domácí útočník z penalty přestřelil. V obdobné šanci se tentýž hráč ocitl opět v 63. minuty, ale Mastný byl opět pohotový a střelu vyrazil. Želetava se zuby nehty bránila, odkopávala míče a jediný nebezpečný hráč byl Simandl, který se v 65. minutě objevil sám před Lašem, ten však jeho střelu vyrazil.  O minutu později už opět úřadoval Petr Matoušek a opět selhal. Platilo tak známé nedáš dostaneš. Zchladila nás 69. minuta, kdy se prosadil Simandl. Želetava poté úplně rezignovala na útočení a hrálo se pouze na jednu branku. Domácí se dočkali vyrovnání v 76. minutě, kdy své trápení protrhl Petr Matoušek. Více toho Rapotice již nestihly a v utkání, kde jasně dominovaly, ztratily dva body.