FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Áčko důležitý zápas nezvládlo a prohrálo 4:2, doplněno

Ve Štěpánově jsme nedokázali zvítězit hlavně díky katastrofální první půli.

Štěpánov - Rapotice 4:2 (3:0), žk: 40. Kutnyk, 77. Veselský / 37. Stehlík. 67. Milan Laš, 71. Laš Martin, 84. Laš Tomáš
Branky: 11., 22., 38., 47. domácí / 55. a 67. Milan Laš

Sestava Štěpánov: Kubíček - Hrubeš, Svícenec, Novák, Sedláček, Kovalchuk, Veselský (77. Fiala), Brázda, Kutnyk, Šikula (57. Kintr), Svoboda

Sestava Rapotice: Laš T. - Pavlíček, Švarc, Antoš, Opálka, Laš Martin, Matoušek P., Paulec (70. Otcel), Matoušek J. (31Stehlík), Laš Milan, Jašek

Úvod utkání patřil domácím, kteří ihned naznačili, jak se chtějí prezentovat. Po naší chybě dokázali velmi rychle přejít do útoku, ale vážnější šance z toho nebyla. Paradoxně mohlo udeřit na druhé straně, kdy Paulec ve velké šanci hlavou netrefil. V 8. minutě měl práci Tomáš Laš, ale tečovanou střelu dokázal vyrazit. O tři minuty později už takové štěstí neměl. Neudržel poměrně jednoduchý míč a domácí útočník se z dorážky nemýlil. Obdržená branka s námi ještě více zamávala a domácí nás svou jednoduchou, avšak velice rychlou hrou dostávali pod tlak. Výsledkem byla druhá branka v naší síti. Snížit mohl Petr Antoš, ale jeho střela mířila pouze do tyče. Platilo tak známé nedáš dostaneš, kdy se po ruce Stehlíka pískala penalta a do poločasu to bylo již o tři branky.

Domácí byli v první půli u všeho dříve, vyhrávali souboje a byli nebezpečnější. Nás brzdila spousta nepřesností a laxnosti v obraně. Když už jsme se horko těžko prokousali do šance, tak jsme ji neproměnili. Druhá půle ještě ani nezačala a Mates už lovil míč ze sítě počtvrté. Naše hra se poté mírně zlepšila a začali jsme si vytvářet šance. Domácí prostřídali, a zejména stažení rychlého útočníka Šikuly, který nám dal branku, bylo pro domácí oslabením. Jiskřičku naděje vykřesal Milan Laš, který proměnil volný přímý kop těsně před vápnem. O chvíli později dostal ideální centr na hlavu Pulec, ale školácky ji neproměnil. V 67. minutě jsme se dočkali, opět zásluhou Milana, který se nejdříve zorientoval v závaru před brankou, a poté prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí už rezignovali na svou hru a pouze odkopávali míče. Sice jsme zvýšili aktivitu, ale strašně nás bolely nepřesné přihrávky. V závěru jsme hru hodně otevřeli a soupeři se tak nabízely možnosti pro brejk, které ale nevyužil. I přes velkou snahu jsme se už k žádné výrazné šanci nedostali, a zápas tak skončil naší zaslouženou porážkou.

1. FC Chotěboř 20 41:19 41
2. SK Okříšky 20 44:25 41
3. FŠ Třebíč 20 69:24 40
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 20 26:21 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 20 37:34 28
8. TJ Nová Ves 20 27:33 25