FC Žďas Žďár B vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 12.5.2024 16:30

Žáci jako první porazili lídra z Hrotovic

Starší žáci sehráli v neděli napínavé utkání s lídrem soutěže a dokonale jej zaskočili.

Hrotovice - Rapotice 2:3 (1:3), branky: Chatrný, Knotek 2

Smekal - Svoboda, Veselý, Žvachula O., Chatrný, Knotek, Žalud, Šmarda, Kovář, Dohnal

Do utkání jsme skvěle vstoupili a už ve 4. minutě jsme vedli zásluhou Adama Chatrného. Domácí byli více na míči, ale své šance neproměňovali. My jsme neustále hrozili z rychlých brejků, avšak chyběla nám lepší koncovka. Zhruba ve 20. minutě jsme kopali penaltu, kterou Kuba Knotek s přehledem proměnil. Domácí poté ještě více vystupňovali svůj tlak a odměnou jim byla branka na 1:2. Nás tato situace nerozhodila a ještě do poločasu jsme vstřelili branku, a to opět z kopačky Jakuba Knotka.

Ve druhé půli měli domácí velikou možnost snížit na rozdíl jediné branky, ale domácí kapitán neproměnil pokutový kop. Hrotovice přeci jen snížili o deset minut později, kdy jsme nezachytili kolmou přihrávku za obranu. Další branka visela ve vzduchu, ale nakonec jsme tuto pasáž zápasu přežili. Hrotovice v závěru otevřeli hru, což nabízelo prostor k rychlým brejkům. Ale ani Kuba, ani Adam Chatrný své šance neproměnili. Vítězství bylo vydřené, ubojované, ale zasloužené. Kluci zaslouží pochvalu jak za předvedný výkon, tak za nasazení, se kterým chodili do soubojů.

1. FC Chotěboř 20 41:19 41
2. SK Okříšky 20 44:25 41
3. FŠ Třebíč 20 69:24 40
4. Slovan Kamenice n/L. 20 40:28 37
5. Sapeli Polná 20 26:21 32
6. FC Rapotice 20 45:37 30
7. TJ Slavoj Pacov 20 37:34 28
8. TJ Nová Ves 20 27:33 25