Fotbalový Club Rapotice, z.s.

Příští zápas

Áčko v Chotěboři neuspělo

Koukatelné utkání v krásném areálu na ještě hezčím hřišti v Chotěboři nám výsledkově nevyšlo a domácí tak jsou dál ve hře o postup.

FC Chotěboř – FC Rapotice 4:2 (1:1)Branky: 1‘ Šmarda, 64‘ vlastníSestava: Laš T., Zahrádka, Sobotka, Laš M., Liusik, Tesař, Palát Durajka, Čech, Válek, (70´ Doležal), Šmarda.

Do Chotěboře jsme opět jeli sužováni absencemi a na lavičku usedli borci, kteří měli utkání dorostu a béčka v nohách. Nicméně jsme rozhodně byli domácím více než rovnocenným soupeřem a po utkání jsme odešli se vztyčenou hlavou.

Začátek zápasu nám vyšel skvěle, důrazný Durajka vybojoval míč na domácím stoperovi a ve 40‘ vteřině vstřelil Michal Šmarda už svoji osmnáctou branku v sezóně. Vedení jsme však dlouho neudrželi. Po dvanácti minutách hry nepovedenou střelu uklidil do sítě ve skluzu Dvořák a bylo vyrovnáno. Do vedení nás mohl poslat Válek. Před tím než míč přešel brankovou čáru však sudí Kylar pískal útočný faul a gól tak neplatil. Iniciativu přebrali dle předpokladů domácí a několik závarů v našem vápně musel vyřešit až gólman Laš. Velkou šanci na změnu skóre měl s chutí hrající Šmarda, když se postavil k přímáku z dobré vzdálenosti. Jeho projektil však mířil jen do tyče a nikdo z hostů jej nedokázal do sítě uklidit. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Během poločasové přestávky se zřejmě porouchal závlahový systém a těžkým způsobem se kropila jen naše polovina. Na to, že si domácí hřiště do půlky jara hřiště šetřili a hráli na umělce, je tak zřejmé, že z jejich strany šlo o čistý kalkul. Nutno podotknout, že hra domácích určitě nemá takové parametry, aby jim pokropená polovina hřiště měla nějak pomoci. Nicméně se nám úvod druhé půle nevydařil a hlavami jsme zůstali v kabině. Během úvodní čtvrthodinky měli domácí minimálně tři vyložené šance, ze kterých nám vstřelili dvě hodně laciné branky. Měli jsme však spoustu času s výsledkem něco udělat a utkání zdramatizovat. To se povedlo po půlhodině hry Válkovi, který bystře odhalil rozehrávku domácího kapitána a posla míč ze třiceti metrů do sítě. Bohužel byl za to odměněn žlutou kartou a sudí Kylar hrubě ovlivnil utkání, když branku neuznal. Karma byla však zdarma, když si domácí kapitán po pěti minutách vstřelil po Durajkově trestňáku hlavou ukázkového vlastence a na drama bylo zaděláno. Domácí však hráli pozorně a do žádných větších šancí nás nepouštěli a naopak mohli několikrát přidat pojišťující gól. To se jim povedlo v 90‘ minutě když brejk do otevřené obrany využil střídající Božout.

Utkání tak skončilo výsledkem 4:2 pro domácí. Při troše dobré vůle bylo i na bod, ale hold nám přáno v Chotěboři nebylo. Za předvedený výkon i v okleštěné sestavě se však stydět nemusíme. Bez porážek nejsou výhry a je třeba vidět i pozitiva, což je třeba osmnáctá branka našeho kanonýra Michala Šmardy, nebo spolehlivý výkon Dominika Zahrádky na beku. Za týden vyzveme na domácím hřišti rezervu Velkého Meziříčí.