FC Rapotice vs FŠ Třebíč

Datum a čas konání: 4.5.2024 16:30

Z Kamenice vezem bod za remízu 2:2

Po úvodním náporu jsme přece jen byli domácím rovnocenným soupeřem. Po průběhu utkání je tak bod z Kamenice cenným zavazadlem.

Utkání  19. Kola KP

Kamenice n.L. – FC Rapotice 2:2 (1:2)

Branky: 38‘ Palát z PK, 42‘ Šmarda.

Sestava: Laš T., Zahrádka, Laš M., Čech, Adamenko, Palát, Ošmera (70‘ Dobeš), Durajka, Tesař,(85‘ Matoušek M. ml.) Šmarda (90+5 Matoušek M. st.)

Na utkání v Kamenici, která se netají postupovými ambicemi, jsme odjížděli opět oslabeni o několik článků sestavy. Nejlepší hráč minulého zápasu Honza Matoušek odjel na rekreaci na Kanárské ostrovy, z Ledče si otřes mozku přivezl jarní kanonýr Tomáš Válek a Petr Sobotka měl kmotrovské povinnosti.  Do sestavy se však vrátil Vaska Adamenko a tak ubyly trenérovi alespoň trochu vrásky na čele.

Do utkání jsme tak chtěli vstoupit odvážně se třemi beky, což však po dvaceti minutách vzalo za své. Domácí na nás vlétli ve velkém stylu a už v 15‘ minutě poslal do vedení domácí kanonýr Dvořák. Ten s díky využil podklouznutí  Čecha,  a zahrál Lašovi na housle. O pár minut později mohlo být ještě hůře, domácí hráč mezi penaltou a malým vápnem však mířil jen do našeho brankáře.

Po přeskupení řad na čtyři beky se přece jen naše hra uklidnila a začali přicházet i šance na druhé straně.  Ta největší přišla po třiceti minutách hry, kdy se domácí brankář zamotal do kliček a nabídl tak Šmardovi gól na zlatém podnose. Michal Šmarda však jeho dárek odmítl a poslal jen slabou střelu zpět do náruče gólmana domácích. Další velkou šanci jsme měli po trestňáku z hranice velkého vápna. Jeho zahrání však bylo prachbídné. Z klidu tak domácí vyvedla až píšťalka rozhodčího, když byl ve vápně faulován Liusik. Penaltu s velkým přehledem proměnil Aleš Palát a začal tím tak svou krasojízdu na pozici stopera. Penalta pro nás byl dar z nebes a nakopla nás k aktivní hře. Ve 43‘ minutě ustál souboj na půli hřiště Durajka, poslal kolmici na Ošmeru a ten nádherným centrem našel hlavu Michala Šmardy, který nás poslal před poločasem do vedení. Do kabin jsme odcházeli s těsným vedením 1:2.

Ve druhé půli jsme pokračovali v aktivitě a s ní přicházeli šance na pojištění výsledku. Durajka hned v úvodu druhé půle v čisté šanci neuspěl a průnik Ošmery byl zastaven až za pomoci faulu, který se před vápnem nepískal. Bohužel se nám pomyslný hřebíček nepodařilo zatlouct a tak udeřilo na druhé straně. V 68‘ minutě se po našem špatně zahraném trestném kopu na půli hřiště dostal do úniku Vítězslav Dvořák, který našel milimetrovou přihrávkou domácího kanonýra Martina Dvořáka a ten se v těchto situacích nemýlí 2:2!

Tímto gólem domácí otevřeli stavidla a hnali se za třemi body. Velkou trhlinu jejich plánu mohl udělat domácí Martin Dvořák, když při rohovém kopu nesportovně udeřil loktem našeho brankáře. Mohl být tak velice rád, že na utkání nebyl přítomen VAR a utkání s černým svědomím dohrál.  Další rána pro nás přišla v 70‘ minutě, když pro zranění z prvního poločasu musel střídat Petr Ošmera. Domácí utahovali šrouby a ke gólu byli několikrát velice blízko. Hattrick Dvořáka překazil zdvižený praporek a další šance domácích zůstaly nevyužity.  Jejich nepřesnou mušku jsme však mohli trestat na druhé straně. Z hranice penalty po skrumáži uklízel Adamenko, jeho projektil však prosvištěl těsně nad. V další obrovské šanci se zjevil v 85‘ minutě na malém vápně čtvrteční oslavenec  Michal Šmarda, který však k naší smůle branku v pololehu přestřelil. V závěru sedmi minutového nastavení mohl rozhodnout střídající Vacovský. Ten však odkrytou branku z hranice penalty netrefil a tak se zrodila remíza 2:2.

Začátek utkání jsme vůbec nechytli a mohli jsme být rádi, že domácí vedli jen 1:0. Je škoda, že jsme pak nevyužili některé obří šance a domácí nás spolehlivě trestali. Na pozici stopera pak výborně zahrál Aleš Palát, který svým čtením hry výrazně pomohl  k bodu, který bereme všema  deseti. K zamyšlení však je, že po několika milionové rekonstrukci, je hřiště v Kamenici na úrovní tvrdého štěrkového plácku.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24