Lekci z produktivity uštědřila Žirovnice Áčku.

FC Rapotice - Žirovnice 2:4 (1:1)

Branky: 28´ Šmarda, 52´ Ošmera

Sestava: Laš T., Matoušek, Laš M., Heres, Zahrádka - Adamenko, Ošmera, Palát, Durajka 84´ ČK, Tesař (65´ Veleba), Šmarda

Utkání začalo hrůzostrašně a hostě se v prvních pěti minutách dostali do dvou obřích šancí a jedna z nich skončila na břevně. Odpovědět mohl v páté minutě Ošmera. Jeho lob přes vyběhnutého brankáře byl příliš vysoký a o pár decimetrů branku minul. O pár okamžiků později šli hosté do vedení. Hlavičku hostů Laš vyrazil na tyč, od které míč se odrazil zpět do našeho brankáře. Hrálo se dál ale bystré oko pomezního vidělo míč celým objemem za brankovou čárou 0:1. Hosté se radovali po čtvrthodině po druhé. Po faulu na brankáře však branka uznána nebyla. Poté jsme převzali otěže utkání a byli lepším celkem. Do velké šance se řítil po úniku z půlky Tesař. Zakončení mu však nevyšlo podle představ a byl z toho jen roh. Dvě obrovské šance měl na hlavě Adamenko. Jednou ho bravurně vychytal brankář hostů a podruhé prázdnou branku netrefil. Ani po mnoha dalších rohových kopech jsme do branky míč neprotlačili a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá půle začala úplně zbytečnou penaltou, kterou proměnil hostující Němeček. Na vyrovnání se ale nečekalo dlouho. Milan Laš vybídl Ošmeru a ten z úhlu prostřelil brankáře hostů. Za pět minut si však hosté vzali vedení zpět. I třetí střela hostů mezi tyče skončila v síti. Na hranici vápna se krásně opřel do míče Kolář a nechytatelně zavěsil. Hnali jsme se za vyrovnáním, seč nám síly stačily. Bohužel ani další série rohových kopů gól nepřinesla a stejně tak končily závary po standartkách v šestnáctce hostů. V 84´ minutě se navíc nechal hloupě vyloučit po dvou žlutých Durajka. Definitivní tečka přišla v 90´ minutě. Odkop od branky prodloužil na půlce hřiště nejvyšší hráč na hřišti Staněk, míč záhadně propadl až k útočníkovi hostů a jeho střelu dorazil téměř do prázdné branky Smrčka.

Více bychom se měli věnovat hře, a nikoliv výrokům rozhodčího. Nedělním výkonem jsme doslova degradovali to, co nás zdobilo v úvodu soutěže. V příštím kole nás doma čeká dosud neporažený Pacov.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. FC Chotěboř 19 39:19 38
3. SK Okříšky 18 41:23 37
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23