utkání III.třídy 16.9.2023  Moravské Budějovice B - Rapotice B  1:2 (0:0)

Sestava Rapotic B

Žalud Ondřej - Matoušek Michal st..,Švarc Tomáš,Slaný David,Dobeš Michal, -  Matoušek Michal ml.,Pavlíček Tomáš(46.Laš Milan),Tesař Petr(46.Tesař Jakub),Laš Martin-Chatrný Adam, Doležal Vít

branky :47.min.Fedra - 50.min.Doležal72.min.Chatrný

(Většinu prvního poločasu jsem neviděl.)

V první části se hrál vyrovnaný zápas s pološancemi na obou stranách, ale obrany i brankáři byli úspěšní a do kabin se šlo za bezbrankového stavu, což v případě Rapotic, kdy poslední zápasy byly výrazně rozhodnuty v prvním poločase , beru za úspěch.

Druhý poločas nezačal pro rapotické vůbec šťastně, jak už je ,obzvláště na hřištích soupeřů zvykem, využil Fedra ve 47.min.metrového ofsajdového postavení a samostatný nájezd zakončil kličkou a střelou do prázdné branky. Naštěstí přišla odpověď velmi brzy, v 50.min. poslal Milan Laš kolmici, Doležal utekl celé obraně a 30metrový sprint zakončil střelou pod břevno 1:1. Šance na změnu výsledku byly na obou stranách, domácí hrozili z nebezpečných centrů, kdy jeden propadl až na Nguena, ale ten ze tří metrů přestřelil, další dvě velké šance zmařil Žalud v brance a pěkná střela z úhlu skončila jen v boční síti. Největší šanci hostů měl na hlavě Milan Laš , ale ze tří metrů trefil jenom obránce na brankové čáře, jinak hostující útoky docela spolehlivě zastavoval praporek domácího pomezního. Rozuzlení zápasu přišlo v.72.min. kdy Matoušek ml. našel na vápně Doležala, jehož gólová střela se od domácího obránce odrazila k Chatrnému a ten to pěkně trefil na opačnou tyč. Domácí na nějaký větší tlak neměli sílu i když závěr ,po nešťastném zranění  Švarce, dohrávali hosté v deseti a ani rapotičtí nedokázali výsledek potvrdit.

Úroveň zápasu těžko hodnotit, místy se zdála velmi nízká, ale v určitých fázích měla svoji kvalitu a domácí mužstvo rozhodně nebylo slabší než minule Jaroměřice, kde jsme zoufale nezvládli první poločas. Na špatném domácím hřišti se hrálo o poslední místo a šest bodů ,většinou proti 13 a tak je vítězství i po nedávných nepříjemných porážkách velkým úspěchem.

1. FŠ Třebíč 19 68:21 40
2. SK Okříšky 19 42:23 40
3. FC Chotěboř 19 39:19 38
4. Slovan Kamenice n/L. 19 38:28 34
5. Sapeli Polná 19 26:19 32
6. TJ Slavoj Pacov 19 36:31 28
7. FC Rapotice 19 42:36 27
8. TJ Nová Ves 19 25:31 24