FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Áčko rozstřílelo Hartvíkovice 7:1

Áčko rozstřílelo  Hartvíkovice 7:1

Áčko po dlouhé době dokázalo Hartvíkovice přehrát, což vyjádřilo sedmi góly a s přehledem zvítězilo.

FC Rapotice - TJ Hartvíkovice 7:1 (4:1), branky: 27., 53. a 58. Matoušek P., 23. Laš Milan, 14. Švarc T., 34. Zezula, 90. Sobotka M.

Sestava: Laš T. - Opálka, Laš M., Švarc, Dvořáček J., Zezula (67. Oščádal), Němec, Valsa, Škorpík (55. Císař), Sobotka M., Matoušek P.

Do utkání nemohli z různých důvodů zasáhnout Jan Matoušek a zraněný Petr Sobotka (a také dlouhodobě zraněný Jan Illek). Místo nich se do sestavy dostali Petr Opálka a po dlouhé době také Jakub Dvořáček. Navíc zápas jsme odstartovali v deseti lidech, kdy jsme čekali na příjezd Milana Laše a proto kapitánskou pásku převzal jeho bratr Tomáš.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Z jejich pohybu bylo patrné, že si uvědomují svoji složitou situaci a chtějí zápas zvládnout. V první velké šanci se však již ve čtvrté minutě objevil Michal Škorpík, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Hosté nevzali toto varování vážně a ve 14. minutě zůstali jako opaření, když nádherný centr Škorpíka dostal prudkou hlavičkou do sítě Tomáš Švarc. Tato branka hosty poněkud znervózněla, ale přesto měli několik šancí, ale jejich zakončení bylo většinou nedůrazné či uspěchané. Další rána přišla pro Hartvíkovice ve 23. minutě, kdy sám na bránu mohl postupovat Michal Sobotka, ale Kafka jej fauloval a rozhodčí Burian ho vyloučil. Následoval volný přímý kop z ideální pozice na středu branky, který Milan Laš proměnil perfektní střelou. V obraně hostů vznikala stále větší okénka, čehož jsme dokázali využívat. Hodně aktivní byl v tomto směru zejména Radek Valsa, který vytvořil spoustu šancí pro Petra Matouška, ale také pro Michala Sobotku či Rudolfa Zezulu. Na tři nula zvyšoval po krásné rychlé kombinaci Petr Matoušek . Čtvrtý gól vstřelil Ruda Zezula ve 34. minutě a zdálo se být rozhodnuto. Další šance jsme navíc nevyužili. Hosté dokázali do poločasu vstřelit čestný gól, ale další šance si nevytvořili.

Druhý poločas jsme měli plně pod kontrolou a přidali další ttři branky. Tempo z naší strany zhruba od 70. minuty značně upadlo a zápa se spíše dohrával. I s několika absencemi v sestavě jsme podali dobrý výkon a zápas zaslouženě dotáhli ke třem bodům. Pochvalu za přístup k zápasu zaslouží všichni hráči, nejen kluci z béčka, kteří zaskočili a díky svému výbornému výkonu byli platnými hráči.