Béčko urvalo důležité tři body v boji o záchranu

Béčko v atraktivním utkání, ve kterém padlo deset branek, získalo důležité tři body.

FC Rapotice "B" - FC Budišov/Nárameč 6:4 (4:3), branky: 6. a 37. Valsa, 22. a 42. Strašák, 85. Oščádal, 90. Dobeš, žk: 1:1, rozhodčí: Novotný, diváků: 50

Sestava: Ješina - Man (46. Němec), Slaný, Laš Milan (46. Dvořáček M.), Dobeš, Císař, Tesař (46. Oščádal), Valsa, Zezula, Matoušek P., (46. Chatrný), Strašák

Důležité utkání z hlediska udržení soutěže začalo svižně z obou stran. Obě dvě mužstva od úvodu vsadila na aktivní hru dopředu. Domácí spoléhali na přízemní kombinaci a postupný útok. Hosté využívali rychlých křídelních hráčů k nebezpečným brejkům. Začátek zápasu přinesl několik slibných šancí na každé straně, ale šťastnější byli domácí. Radek Valsa se na středu hřiště dostal k míči a pohotovou střelou nedal brankáři Věžníkovi šanci. Hosty však branka nepoložila, naopak ještě zvýšili aktivitu a domácím způsobovali rychlými brejky velké problémy. Výsledkem bylo vyrovnání Doležala v 17. minutě. I Rapotice dokázaly na obdrženou branku rychle zareagovat. Opětovné vedení zajistil domácím přesným zakončením kapitán Strašák. Přestřelka ovšem pokračovala a ve 32. minutě hosté opět srovnali a měli několik slibných příležitostí aby skóre otočili. Ve 37. minutě se opět krásnou střelu zpoza vápna podruhé prosadil Radek Valsa, avšak hosté se ani tentokrát nevzdali, využili několika chyb domácí obrany a potřetí srovnali. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za nerozhodnutého stavu,  tak přišla druhá branka Radima Strašáka, která se stala pro osud celého utkání klíčovou.

Ve druhé půli se namlsaní diváci v Rapoticích dočkali dalších branek až v závěru. Do té doby se však hrálo, stejně jako v první půli, nahoru-. dolů, avšak tentokrát neměli zakončující hráči přesnou mušku a pokud už prostor mezi třemi tyčemi hráči trefili, tak zasáhli skvělým zákrokem brankáři. Hosté se snažili už od začátku druhé půle o opětovné srovnání, avšak jejich rychlým akcím zejména po pravé straně scházela přesnější finální fáze a větší klid v zakončení. Postupem času se stále více otevírala hostující obrana, čehož mohli domácí několikráte využít. Sílící tlak domácích vyvrcholil brankou Oščádala, který se ve vápně rychle zorientoval a i díky důrazu v souboji s obráncem se mu podařilo vstřelit gól na 5:3. Tato branka přišla v 85. minutě a v každém jiném utkání by téměř jistě znamenala, že si domácí již výhru pohlídají. To však v utkání s Budišovem neplatilo, hosté vrhli všechny síly do útoku. Hostující hráč postupoval téměř po rozehrávce sám na brankáře Ješinu, chvíli před zakončením byl ve vápně faulován a kopala se penalta. Ješinovi se téměř podařilo Jakubcovo nepříliš důrazné zakončení vyrazit, ale nakonec byl šťastnější hostující exekutor a bylo zaděláno na drama. Vabank hrající hosté si vytvořili ještě jednu příležitost k zakončení, ale hostující útočník si nedokázal tváří v tvář Ješinovi poradit a z následného brejku, střelou na zadní tyč, potvrdil důležité tři body Michal Dobeš.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28