Béčko po dlouhé době porazilo Březník

Blízko vítězství bylo béčko již v Březníku. Nadějné poločasové vedení 3:1 však neudrželo a prohrálo 4:3. Podobný průběh mělo i sobotní utkání, kdy Březník dokázal během pěti minut druhé půle srovnat. V závěru se však štěstí přiklonilo na naši stranu a střídající Petr Matoušek vystřelil důležité vítězství.

FC Rapotice "B" - Březník 3:2 (2:0), branky: 37. Strašák, 42. Zezula, 86. Matoušek P., žk: 2:0, rozhodčí Holý

Sestava: Ješina - Dvořáček, Slaný, Tesař, Dobeš, Císař (79. Laš T.), Sobotka (46. Matoušek), Strašák, Zezula (72. Man), Oščádal (46. Chatrný), Němec

Od začátku utkání se hrál vyrovnaný fotbal s náznaky šancí na obou stranách. Postupem času však byli aktivnější domácí, kteří se snažili diktovat tempo hry a hrozili zejména přes Němce. Březník spoléhal na protiútoky, v přechodové fázi se mu poměrně dařilo, ale finální řešení akcí hostům povětšinou nevycházelo podle představ. Nejblíže vstřelené brance byl za hosty Zedníček, ale své dvě dobré možnosti proměnit nedokázal. I přes několik šancí na obou stranách přišli dva góly až v závěru poločasu a z obou se radovali domácí. Nejprve měl ve 39. minutě dobrou příležitost Strašák, který rozehrával přímák z 25 metrů. Radim sice trefil pouze zeď, ale ještě se dostal k odraženému míči a parádní dělovkou jej angličákem poslal do sítě. Než se stihl Březník z inkasované branky oklepat tak přišla druhá branka z kopačky Zezuly, který postupoval z levé strany až do vápna a prudkou střelou na přední tyč překvapil Vlastu Zedníčka, jenž nejspíše očekával přihrávku na nabíhající hráče.

Zkraje druhého poločasu tempo opadlo a příliš šancí k vidění nebylo. Zlom nastal 52. minutě, kdy se z nenápadné akce prosadil Michal Flesar. Vyrovnání Březníku přišlo v 57. minutě, kdy hosté rozehráli trestňák na přední tyč. Brankář Ješina si vybral slabší chvilku, míč neudržel a ještě podklouzl, čehož využil Jarda Franěk a srovnal. Poté se oba týmy snažily výsledek otočit na svou stranu, ale střelcům jakoby se přestalo dařit. Rozuzlení přinesla až 86. minuta, kdy zaváhání bránícího hráče využil Petr Matoušek, střelou po zemi překonal Zedníčka a zajistil domácím důležité tři body.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23