FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Dohrávka v Bohdalově skončila smírně 1:1

Na státní svátek nás čekalo odložené utkání prvního jarního kola v Bohdalově, kde jsme neudrželi poločasové vedení a zápas tak dospěl do remízového konce.

Bohdalov - Rapotice 1:1 (0:1), branka: 20. Matoušek P., žk: 4:3, rozhodčí Burza, diváků 150

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Sobotka P., Laš Milan, Švarc T., Mucha, Valsa, Illek, Škorpík (86. Dvořáček M.), Matoušek P., Sobotka M.

Zápas v Bohdalově začal tak, jak zápas v Měříně končil, tedy rohem Illka. Tentokrát však roh neskončil gólem, i když brankář Mundok měl se zkrocením míče značné problémy. Pozornost domácího brankáře hodlal prověřit také Zdeněk Mucha, ale jeho střela ve 3. minutě mířila vysoko nad branku. Naši úvodní aktivitu přerušila velká šance Bohdalova ze 12. minuty, kdy se ke střele v pokutovém území dostal domácí kapitán Doležal a brankář Laš musel vytáhnout fantastický zákrok a vyrazil míč na roh. Tato šance domácí viditelně nakopla, přidali na důrazu a začali sbírat všechny odražené míče ve středu pole. Výsledkem zvýšené aktivity Bohdalova byla nastřelená tyč ve 12. minutě. Poté se hra uklidnila a bez výraznějších šancí se hrálo až do 20. minutě, kdy přišel pro domácí krutý trest za neproměněné šance. Milan Laš dlouhým centrem hledal někoho z útočníků, ale k míči měl nejblíže brankář Mundok, který však balón pouze vyboxoval ke zcela volnému Petru Matouškovi a ten jej pohotově hlavou poslal za záda bezmocného domácího brankáře. Vedení však ke zlepšení naší hry nevedlo. Domácí měli lepší pohyb a svým důrazným napadáním nám dělali velké problémy, ale přesto jsme první půlku dokázali ustát bez inkasované branky.

Ve druhé půli se domácí dlouho marně snažili o vyrovnání až jsme jim k tomu dopomohli chybou. V 54. minutě Tomáš Švarc váhal s odkopem, čehož využil Neuman, přesným centrem našel nabíhajícího Henzla, který balón hlavou usměrnil do sítě. Poté se Bohdalov snažil o vedoucí branku, ale žádnou stoprocentní možnost si nevypracoval. I my jsme měli několik slibných možností, ale často nás brzdila nepřesná finální přihrávka a k vážnému ohrožení branky v mnoha případech ani nedošlo. V utkání jsme měli spoustu rohových kopů, ale tentokrát jsme při jejich zahrávání nebyli dostatečně důrazní. Vzhledem k vývoji zápasu a zahozeným šancím domácích zejména z úvodu první půle je pro nás bod spíše ziskem. Na druhou stranu vstřelený gól Bohdalova padl po naší, vcelku jednoduché chybě při bránění a domácí příliš gólových šancí ve druhé půli také neměli.

Další utkání nás čeká v neděli 6.5. doma od 16:30 proti Rokytnici nad Rokytnou.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28