FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Z Měřína se třemi body

Áčko zvládlo důležitý zápas a díky brance Illka z 87. minuty bralo tři body.

Jiskra Měřín - FC Rapotice 2:3 (1:2), branky: 38. Sobotka M., 42. Valsa, 87. Illek, žk: 5:4, čk: 49. Němec, rozhodčí Burza, diváků 200

Sestava: Laš T. - Němec, Sobotka P., Laš Milan, Matoušek J., Mucha, Valsa, Illek, Škorpík (67. Císař), Sobotka M., Matoušek P. (89. Zezula)

V souboji druhého s prvním týmem tabulky se bylo hned od úvodu na co dívat. Ve 4. minutě se ke střele z 25 merů dostal Honza Illek, ale jeho přízemní  nepříliš důraznou střelu Hladík bez potíží chytil. V 7. minutě dal o sobě vědět také domácí Měřín, avšak Beranovu střelu dokázal Tomáš Laš vyrazit na roh. V úvodní hektické desetiminutovce měl šanci také hostující kapitán Milan Laš jež napřáhl ke střele z volného přímého kopu, která před Hladíkem skočila a ten ji dokázal pouze vyrazit před sebe, ale nikdo z našich hráčů se k dorážce nedostal.

Od samého začátku se hrálo ve vysokém tempu a nasazení. Problémy jsme měli zejména s rychlým dostupováním Měřína a důraznými souboji mnohdy za hranicemi faulu. Důležitý okamžik přišel z našeho pohledu v 16. minutě, kdy Michal Škorpík potáhl míč do vápna a bránící hráč jej podrazil. Penalta se však kupodivu nepískala a hrálo se dále. O čtyři minuty později udeřilo na druhé straně, kdy měli domácí k dispozici trestňák z 25 metrů. Nepříliš povedenou střelu však ve zdi tečoval kapitán Milan Laš a ta zapadla za záda jeho, v tu chvíli bezmocného, bratra Tomáše. Vzápětí mohl vyrovnat Mucha, ale svou hlavičku po bezchybném centru Illka z levé strany nedokázal naměrovat mezi tři tyče. Zdeněk Mucha měl dobrou možnost i ve 33. minutě, kdy se ve vápně dostal k míči, ale jeho prudká střela patrně mířící do branky byla zblokována jedním z bránících hráčů.

Naše výrazna snaha o vyrovnání vyvrcholila ve 38. minutě zdánlivě nenápadnou akcí. Milan rozehrál offside dlouhým nákopem na Petra Matouška, který dokázal zdánlivě ztracený balón zády k brance ještě hlavou prodloužit a to tak šikovně, že si jej našel nabíhající Michal Sobotka, postupoval sám na Hladíka a chytrým lobem jej přehodil. Domácí viditelně znervózněli a náš tlak začal sílit. Ve 42. minutě ustál Michal Sobotka souboj na levé streně a snažil se přihrávkou najít nabíhajícího Milana Laše, který však skákavou přihrávku ještě pustil za sebe, kde si ji našel zcela nehlídaný Radek Valsa a přízemní střelou z hranice penalty nedal Hladíkovi šanci.

Druhá půle nezačala očekávaným náporem domácích. Hrálo se spíše ve středu hřiště a na výraznější moment se čekalo až do 55. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Michal Němec, který chtěl přerušit akci domácích a po celkem zbytečném faulu ve středu hřiště musel odejít do kabin. Měřín dlouho nemohl své početní výhody využít a místy působil až bezradně. My jsme se více zatáhli a čekali na brejkové situace. Do dobré příležitosti se po příhrávce Radka Valsy hnal Honza Illek, ale vybojoval pouze rohový kop. Po něm se k hlavičce dostal nikým nehlídaný Petr Císař, ale mířil jen do boční sítě.

Když už se zdálo, že utkání v poklidu dotáhneme ke třem bodům přišlo vyrovnání domácích. Petr Sobotka byl dohrán u brankové čáry na levé straně, faul se ale nepískal, a tak se Petr snažil míč pohlídat na odkop. Domácí hráč se však nevzdal, balón který byl již údajně v autu Petrovi vypíchl a dával pod sebe, kde si jej našel Martin Kolda a prudkou střelou z besprostřední blízkosti nedal Lašovi šanci.

Domácí se nadechovali k závěrečnému náporu a v ten moment přišla rozhodující situace. Při jednom z našich brejků jsme dokázali vybojovat rohový kop, který přímo do branky zakroutil Honza Illek a bylo rozhodnuto. Šokovaní domácí se již k žádnému ohrožení branky v posledních třech minutách nedostali a my jsme tak mohli slavit důležité tři body po stejném výsledku jako na podzim.

Netradičně již v úterý nás čeká odložené utkání v Bohdalově. Zápas začíná v 16:30. Odjezd je autobusem od hospody ve 14:30.

1. FŠ Třebíč 21 72:24 43
2. FC Chotěboř 21 42:20 42
3. SK Okříšky 21 45:27 41
4. Slovan Kamenice n/L. 21 41:28 40
5. Sapeli Polná 21 26:21 33
6. FC Rapotice 21 45:41 30
7. TJ Slavoj Pacov 21 37:37 28
8. TJ Nová Ves 21 29:34 28