Příští zápas

FC Rapotice vs SFK Vrchovina B

Datum a čas konání: 18.5.2024 16:30

Áčko ve šlágru kola těsně porazilo rezervu Velké Bíteše

Utkání rozhodla branka Radka Valsy z 15. minuty, který proti nám ve vzájemném utkání na podzim nastoupil ještě jako soupeř.

Rapotice "A" - Velká Bíteš "B" 1:0 (1:0), branka: 15. Radek Valsa, žk: 2:5, rozhodčí: Pojezný K., diváků 104

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Němec, Laš Milan, Švarc, Mucha, Illek, Valsa, Škorpík (85. Zezula), Matoušek P. (70. Laš Martin), Sobotka M. (90. Císař)

Domácí postrádali nemocného stopera Petra Sobotku, kterého nahradil Michal Němec. Hosté přijeli do Rapotic posíleni o několik hráčů z kádru áčka a zejména nasazení urostlého útočnika Honzy Pohla bylo velikým nebezpečím. V rapotickém zeleném dresu nastoupila hned trojice hráčů, kteří v nedávné minulosti prošli Bíteší, a to Michal Škorpík, Petr Matoušek a Radek Valsa. Pouze na lavičce Bíteše začal utkání bývalý hráč Rapotic, střední záložník Michal Klusák.

Utkání, které již od začátku nepostrádalo náboj, odstartovala již ve 2. minutě šance hostí. Centr z levé strany Tomáš Laš dokázal vyrazit balón pouze k nohám dorážejícího bítešského hráče, ale jeho přízemní střela postrádala důraz, a tak si sní domácí brankář poradil. Tato šance vlila hostům krev do žil  už v 6. minutě mohl otevřít skóre Pohl, ale jeho střelu vyrazil Tomáš Laš na roh. Poté nadšení hostů trochu opadlo a do výrazné šance se dostal domácí kanonýr Michal Sobotka, jehož přízemní střelu Pelán s obtížemi vyrazil. Domácí úvodní šance Bíteše ustáli a v 15. minutě se ujali vedení po přesné přízemní střele Radka Valsy. Poté se hrálo v oboustranně vysokém tempu. Domácí se snažili kontrolovat hru, zatímco Bíteš spoléhala na rychlé brejky či dlouhé balóny na Pohla. Ve 30. minutě se opět vyznamenal bítešský brankář, kdy na poslední chvíli vytáhl střelu Milana Laše z přímého kopu na hranici vápna. Do kabin se i přes několik šancí domácích šlo za těsného stavu 1:0.

Druhá půle začal opatrněji než ta první  a dlouho se čekalo na výraznější příležitost. Bíteš se více tlačila dopředu, ale domácí obrana byla pozorná. Navíc se Rapoticím otevírala okénka v obraně hostů a postupem času přibylo brankových příležitostí. Dvě dobré možnosti nedokázal využít Petr Matoušek, který nastoupil se sebezapřením. Největší šanci na navýšení skóre měli domácí v 74. minutě, kdy brejk 3:1 vedl Michal Sobotka, ale místo přihrávky na Valsu, či Martina Laše se pokusil překvapivou střelou překonat Pelán, který byl poměrně daleko z branky, ale střela mu nesedla a z nadějného brejku byl pouze odkop hostů. Hru Bíteše oživil střídající Damien Strangio, jež se ocitl v dobré šanci v 69. minutě, ale Laš jeho střelu dokázal na přední tyči nohama vyrazit. Hosté mohli neproměněné šance domácích potrestat v 79. minutě, kdy vznikla mezera ve středu domácí obrany, ale hostující útočník se při samostatném nájezdu nakonec nedostal ani k zakončení a vyběhnuvší brankář Laš mu balón poměrně bez problému sebral.

V závěru se Bíteš pokoušela dostat do tlaku ale pozorně bránící domácí jim žádnou výraznější šanci nedovolili a získali tak další důležité tři body s nepříjemným a silným soupeřem.