TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Zhodnocení podzimní části sezóny - Muži

Necelé dva týdny po konci soutěže vám přinášíme krátké zhodnocení podzimní části sezóny mužských týmů FC Rapotice.

Nejprve začneme "B" mužstvem, které pod vedením trenéra Radima Strašáka získalo 17 bodů při aktivním skóre 30:26 a obsadilo velmi dobrou čtvrtou příčku.

Do utkání zasáhlo celkem 23 hráčů, z toho nejvíce minut (996) odehrála tato trojice: Michal Dobeš, David Slaný a Milan Laš. Nejlepšími střelci byli s šesti brankami Milan Laš a Vlastimil Němec. Se čtyřmi brankami je pronásledoval Radim Strašák, který ale odehrál jen 362 minut. Nejméně minut na vstřelení branky potřeboval Michal Pavlíček, a to puhých 203.

Cílem pro jarní část sezóny je udržet třetí třídu, neboť od příštího ročníku bude jen jedna skupina a od osmé pozice všichni sestupují. Tým na sedmém místě čeká baráž s vítězem čtvrté třídy supiny "B".

"A" tým v této sezóně nastupoval do dvou soutěží a obě má po polovině soutěže výborně rozehrané. V poháru jsme dokázali postupně vyřadit átřídní celky z Náměšťě nad Oslavou (5:1) a Bedřichova (7:3). V jarním semifinále nás čeká 8. 5. 2018 celek Hartvíkovic, a to na jejich hřišti. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Pacov a Velký Beranov.

"A" mužstvo trenéra Karla Kovaříka dokázalo navázat na výborné výsledky z poháru i v soutěži, i když měl tým pomalejší rozjezd, po dvou kolech měl jen bod za domácí remízu s nováčkem z Bohdalova (1:1) a schytal debakl v Rantířově (5:1). Áčko dokázalo posbírat 29 bodů při skóre 49:21 a prohrálo pouze dvakrát, a to s Rantířovem a V. Beranovem (1:0).

Do utkání zasáhlo celkem 24 hráčů. Nejvíce minut (1177) odehrála tato čtveřice: Milan Laš, Tomáš Laš, Zdeněk Mucha, Tomáš Švarc. Nejlepším střelcem týmu byl s 21 brankami Michal Sobotka. V závěsu za ním se umístili s šesti brankami Milan Laš a shodně s pěti brankami Martin Laš a Zdeněk Mucha. Za zmínku stojí ještě čtyřbrankový Michal Škorpík.

Zimní příprava začíná v úterý 16. ledna. O startu přípravy vás budeme včas informovat.

Dovolte mi závěrem poděkovat všem sponzorům a fanouškům. Bez jejich podpory by toto skvělé podzimní umístění vůbec nebylo možné. Na všechny se budeme v jarní části těšit a doufáme, že společně oslavíme jak zisk poháru, tak vítězství v soutěži, ale cesta je ještě daleká a bez vaší podpory se neobejde.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23