FC Chotěboř vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 26.5.2024 16:30

Štěpánov veze z Rapotic první výhru - 0:2

V důležitém utkání se ze tří bodů radoval Štěpánov, a to hlavně díky neproměněným šancím z první půlky.

FC Rapotice - FK Železárny Štěpánov 0:2 (0:0), žk: 3:4, čk: 64. Sobotka

Sestava: Laš T. - Jašek (79. Otcel), Pavlíček, Paulec, Stehlík, Antoš, Svoboda (46. Bíreš), Švarc, Strašák, Sobotka, Matoušek J.
branky: 56. a 66. minuta

Do zápasu jsme nastoupili bez Libora Chládka, Milana a Martina Laše, kteří byli vyloučeni v Náměšti, naopak se po zranění vrátil Marek Jašek a k dispozici byl i Honza Bíreš.
Od začátku důležitého duelu se hrál rychlý fotbal. Hosté více drželi míč a vytvořili si také dvě dobré střelecké možnosti. Paradoxně se ale v největší šanci ocitl Jan Matoušek, ale z velkého vápna Sárovu branku přestřelil. Ve 27. minutě jsme kopali penaltu, ale Sobotka ji neproměnil. Ve 41. minutě přišla naše další tutovka. Po nedorozumění obránců Štěpánova se za jejich zády ocitl Tomáš Paulec, ale Sára jeho střelu vyrazil a ani Michal Sobotka, který se dostal k odraženému míči, nebyl úspěšný. Hosté se mohli dostat do vedení, kdy Ivo Svoboda špatně rozehrál aut, ale útočník Štěpánova Tomáše Laše neprostřelil.
Druhá půle začala náporem Štěpánova, který opět spálil dvě velké příležitosti. Hosté nemuseli být smutní dlouho, neboť v 56. minutě vstřelil branku, i s pomocí lehké teče, Tichý. Smolařem zápasu se stal neúspěšný penaltový exekutor Michal Sobotka, který byl v 64. minutě po druhé žluté vyloučen. Štěpánov přesilovku využil téměř okamžitě, když se prosadil Ludvík. Rapotice se v závěru již nezmohly na nějaký větší tlak, naopak Štěpánov mohl své vedení několikrát navýšit. Nakonec žádná šance už za zády Tomáše Laše neskončila, a tak si Štěpánov odvezl výhru 0:2.

1. FŠ Třebíč 22 76:24 46
2. SK Okříšky 22 48:28 44
3. FC Chotěboř 22 43:21 43
4. Slovan Kamenice n/L. 22 42:29 41
5. FC Rapotice 22 48:43 33
6. Sapeli Polná 22 27:24 33
7. TJ Slavoj Pacov 22 40:37 31
8. TJ Nová Ves 22 32:34 31