TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Áčko opět vstřelilo sedm branek, tentokrát Štěpánovu

"A" mužstvo zvládlo i druhý domácí zápas v řadě a po Nedvědici vstřelilo sedm branek i Štěpánovu.

Rapotice - Štěpánov 7:2 (4:1), branky: Sobotka Michal 4, Mucha 2, Škorpík, žk: 3:1, rozhodčí Maar

Sestava: Laš T. - Opálka (67. Dvořáček J.), Laš Milan, Sobotka, Švarc, Laš Martin, Illek, Němec (71. Císař), Mucha, Sobotka, Škorpík (80. Oščádal)

Do Rapotic sice přijel předposlední celek tabulky Štěpánov, ale na jeho výkonu v úvodu to nebylo znát. Hosté začali s chutí a už ve 3. minutě se ujali vedení. S domácími mohlo být ještě hůře, ale naštěstí střelu jednoho z hráčů Štěpánova dokázal Laš vyrazit na rohový kop. Rapotice se nemohly dostat do zápasu, jejich hra byla kostrbatá a rychlý přechod hostů do útoku dělal domácím snad největší problémy. Domácí nakopla až šťastná branka Škorpíka, který ji vstřelil i díky teči hostujících obránců. Domácí se uklidnili a jejich hra se zlepšila. Stále se však hrálo nahoru dolů a Štěpánov neustále zlobil.

Vedení Rapotic přišlo ve 26. minutě, kdy se prosadil po pěkné kombinační akci Sobotka. Štěpánov měl poté několik brejkových situací 4:2 a dokonce 6:3, ale tu poslední jmenovanou se štěstím přečetl Milan Laš, který zachytil finální přihrávku na Veselského. Tvrdý direkt pro Štěpánov přišel v posledních dvou minutách první půle, kdy se domácí trefili hned dvakrát.

Ve druhé půli se domácí nikam nehnali a aktivitu přenechali hostům, což se jim nemuselo vyplatit, ale Štěpánov selhával ve finálním řešení svých akcí. Další hrozivá dvouminutovka pro hosty přišla od 66. minuty, kdy se domácí opět dvakrát trefili. Štěpánov již neměl co ztratit, domácí příliš nebránili, a tak přišla plejáda zahozených šancí hostů. Výsledkem snahy Štěpánova pak přeci jen byla branka Ludvíka, na kterou však v poslední minutě odpověděl Sobotka.

V Rapoticích se zatím představil nejlepší soupeř. Hosté byli velmi rychlá, ale dopláceli na neproměňování šancí, což rozhodlo o výsledku a důležitých třech bodech pro domácí Rapotice.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23