FC Chotěboř vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 26.5.2024 16:30

V Náměšti jsme vydřeli bod - 2:2

Slibné vedení o dvě branky z prvního poločasu jsme v tom druhém ztratili, a nakonec jsme mohli být rádi za bod.

FC Náměšť - FC Rapotice 2:2 (0:2)

branky:19. Chládek, 34. Sobotka

Sestava: Laš T. - Švarc, Pavlíček, Laš M., Antoš (89. Dobeš), Stehlík, Sobotka, Chládek, Paulec, Strašák (57. Otcel), Svoboda (71. Laš Martin)

V Náměšti jsme začali velmi dobře a domácí jsme svou aktivní hrou viditelně zaskočili. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v 9. minutě zahrozil Sobotka, ale z malého vápna branku vysoko přestřelil. Po dvaceti minutách hry se nám již podařilo branku vsítit. Sobotka využil pomalého návratu náměšťské obrany, posunul míč středem na rozběhnutého Chládka a ten přízemní ranou překonal domácího brankáře.

Branka nás ještě více povzbudila. Radim Strašák o několik chvil později nebezpečně vystřelil z levé strany, ale jeho střelu pod víko dokázal Soustružník s velkými problémy vytěsnit nad břevno. Po rohovém kopu, který následoval, se k míči dostal nejprve Strašák a poté i Sobotka, avšak ani jeden nedokázal propálit hradbu těl před sebou. Náš tlak vygradoval ve 34. minutě, kdy na 0:2 zvýšil agilní Sobotka.

Po velmi vydařené první půli jsme s velkým očekáváním a plně soustředění nastoupili do půle druhé s cílem počkat si trpělivě na svoji šanci a definitivně srazit domácí na kolena. Dění ve druhém dějství a naše plány však vážně narušila penalta po faulu Stehlíka a to již v 53. minutě. Kučera ji bezpečně proměnil. Domácí vycítili svouji šanci a tlačili se do útoku. Když už se zdálo, že tento tlak přežijeme, přišel šok. Po skrumáži těsně před naší branku se dral do zakončení domácí útočník, ale Mates vše vyřešil a chystal se vhodit míč do hry, když v tu chvíli se ozvala píšťalka rozhodčího a jeho pravá ruka mířící k penaltovému puntíku předznamenávala další pokutový kop. K velkému překvapení však byl navíc vyloučen i Milan Laš. Mates ale Kučerovi penaltu chytil a stále držel naše naděje na zisk tří bodů.

Druhá penalta byla zlomovým momentem. Od té doby se v Náměšti začaly dít vskutku fantastické věci. Faulovali a trestáni byli pouze hosté. Nepřesná a chybná rozhodnutí sudího Poláka odstartovala hororovou dvacetiminutovku. V 71. minutě domácí vyrovnali z jasného ofsajdu, asistent rozhodčího jen nečinně přihlížel. Napětí vrcholilo a Chládek uviděl za protesty proti chybnému verdiktu rozhodčích červený kartonek. V 86. minutě byl navíc vyloučen i Kolda, který nevydržel ostudné chování rozhodčího a zachoval se vůči němu nesportovně. Nutno podotknout, že rozhodčí se svým výkonem také nechoval podle pravidel fairplay.

Náměšť tlačila, obléhala osm statečných, ale branku již vstřelit nedokázala, a tak napínavé a vyhrocené derby skončilo dělbou bodů.

1. FŠ Třebíč 22 76:24 46
2. SK Okříšky 22 48:28 44
3. FC Chotěboř 22 43:21 43
4. Slovan Kamenice n/L. 22 42:29 41
5. FC Rapotice 22 48:43 33
6. Sapeli Polná 22 27:24 33
7. TJ Slavoj Pacov 22 40:37 31
8. TJ Nová Ves 22 32:34 31