Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko vydolovalo tři body v Kamenici

Souboj kanonýrů se nekonal. Přesto vezeme po kolektivním výkonu tři body za výhru 1:2. Kaňkou na utkání je však červená karta pro Michala Sobotky.

TJ Slovan Kamenice n./L. - FC Rapotice 1:2 (1:2)

Branky: 2´ Durajka, 9´ Kučera

Sestava: Laš T., Jarý, Sobotka P. (46´ Heres), Laš M., Němec (20´ Krystýnek), Adamenko, Šmarda, Durajka, Tesař, Kučera (90´ Zahrádka), Sobotka M (82´ ČK).

Úvod utkání nám vyšel na výbornou. Hned ve 2´ minutě se z vápna opřel do balónu Roman Durajka a jeho střela zapadla přesně k tyči 0:1. Opaření domácí hráči naši aktivitu zřejmě nečekali a o sedm minut později Durajka vyzval k zakončení Petra Kučeru a jeho ostrý projektil skončil opět u levé tyče domácí branky a vedli jsme o dvě branky. Pár minut po druhé brance se do obří šance dostal Michal Sobotka, bohužel se mu vedení navýšit nepodařilo a branku těsně přestřerlil. Úvodní dvacetiminutovku jsme měli ve svých rukách, pak se ovšem domácí oklepali a po centru z levé strany zvonila tyč naší branky. Dvacátá minuta přinesla první komplikaci a pro zranění musel střídat Michal Němec. Do sestavy tak naskočil Daniel Krystýnek a nutno podotklnout, že si po zbytek utkání vedl velice dobře. Ve 22´ minutě domácí zahrávali trestňák za hranicí vápna a nejlepší hráč domácích Filípek vymetl pavouky v naší brance 1:2. Domácí po kontaktním gólu převzali iniciativu a svými pěknými náběhy za naší obranu nás větral nejlepší kanonýr přeboru Martin Dvořák. Jeho dva slibné úniky však postrádaly

přesnost v zakončení a mezi tři tyče se nevyešly. Největší příležistost ke srovnání měl opět hbitý útočník domácích ve 42´ minutě. Na gólmana hostů se řítil v samostatném úniku, ten však záměr domácího snajpra přečet a jeho pokus polapil. Do kabin se tak šlo za našeho těsného vedení.

Druhá půle moc fotbalové krásy nenabídla a byl to spíše boj o každý metr hřiště a domácí dobývání našeho velkého čtverce. Domácí hrozli nejvíce po naší pravé straně, kde nám největší problémy dělal urostlý útočník Filípek. Jeho centry do vápna však jeho spoluhráči nedokázali vměstnat mezi tři tyče a tak jsme dál drželi těsné vedení. Domácí vrhli všechny své síly do útoku a nám se tak otevírala okýnka v obraně domácích. Jedno z nich pootevíral Petr Kučera, když ho výhozem poslal do úniku Laš. Kučera našel Durajku, ale k pověstnému hřebíčku chybělo několik metrů a jeho lob skončil vysoko nad. V 82´ minutě nás potkala další komplikace, když si za protesty vysloužil druhou žlutou kartu Miochal Sobotka a šli jsme do deseti. Domácí nás mačkali v našem velkém čtverci a s vypětím všech sil jsme tlaku domácích odolávali. Největší příležitosti ke skorování měl opět robustní hromotluk domácích Filípek. Jeho první pokus z úhlu jen o metr minul šibenici naší branky a v zápětí jeho střelu pod víko vyrazil Laš na roh. To už běžela třetí minuta nastavení a do vápna hostů se nachomýtl i gólman domácích, který měl i poslední příležitot ke skórování. Šance se však zalekl a k zakončení se nedostal. Těsné vedení jsme tak uhájili až do konce a mohli se tak radovat ze zisku krásných třech bodů do tabulky.

Je škoda, že nedokážeme tempo ze začátku zápasu udržet déle, ale i tak pochvalu zaslouží celý mančaft a hlavně borci z lavičky, kteří naskočili do rozjetého zápasu a s přehledem utkání zvládli. Odbojované utkání, kolektivní výkon a tři body na dlouhou cestu!

Další utkání odehrajeme v neděli, kdy na domácím hřišti hostíme obec s nejdelším názvem v republice a to Novou Ves u Nového Města na Moravě.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22