Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko si poradilo se Žďárem

Velice těžké utkání proti kvalitnímu soupeři jsme zvládli na výbornou a zvítězili 4:0

FC Rapotice - ŽĎÁR ,,B´´ 4:0 (1:0)

Branky: 33´ Palát 65´ a 74´ Sobotka Petr, 80´ Sobotka Michal z PK.

Sestava: Laš T., Matoušek, Sobotka P., Laš M., Jašek M.(80´ Adam), Němec,(81´Matoušek), Valsa (75´ Tersař P.), Adamenko, Lyusik, Sobotka M., Palát.

Trenér Brabenec musel znovu ,,překopat´´ základní sestavu, když viróza skolila Kučeru a s omluvenkou se přidal Michal Dobeš. Do sestavy se tak po půlroce vrátil Marek Jašek a Po čtrnáctidenní pauze se na stopera vrátil Petr Sobotka. Jeho návrat tak vysunul na hrot útoku dávného útočníka Aleše Paláta.

Od úvodního hvizdu jsme byli aktivnější a vytvářeli si nadějné šance. V jejich řešení jsme však byli nepřesní. S přibívajícím časem stoupala naše nervozita, čehož začali využívat hosté. Jejich rychlé kontry a nebezpečné sandartky však se skórem nepohnuly. Na gól se tak čekalo až do třiatřicáté minuty. Z hranice velkého čtverce se do balónu z otočky opřel Palát a byla z toho výstavní pumelice rovnou do šibenice, za kterou se gólman Šenkýř jen smutně ohlédl. Tento moment přinesl klid na naše kopačky a do konce první půle jsme si vytvořili několik nadějných příležitostí kterým chybělo jen našel lepší postavení před brankou. Do kabin se tak šlo za našeho nejtěsnějšího vedení.

Ve druhé půli už jsme hru zcela ovládali a čekalo se na gólovou pojistku, kterou v 65´ minutě svým důrazem ve vápně zajistil Petr Sobotka. Tentýž hráč se po totožné situaci trefil za deset minut znovu div, že jeho projektil neprotrh síť Šenkýřovi branky. O pět minut později byl ve vápně sražen rychlonohý Lyusik a kopala se penalta. S nařízenou penaltou si poradil Michal Sobotka a vyšperkoval tak jeden ze svých nejlepších výkonů v rapotickém dresu. Pochvalu však zaslouží celý tým za špičkově odmakaný zápas, který jsme opět zvládli s nulou vzadu a natáhli tak sérii bez obdržené branky na 361 minut.

Už v sobotu nás čeká veledůležitý zápas a to derby v Dukovanech.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22