Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko porazilo Kostelec a přezimuje v čele tabulky

Áčko zápas s houževnatým soupeřem zvládlo a do jarních bojů půjde z prvního místa.

FC Rapotice - SK Kostelec 4:1 (2:0)

Branky: 3x Sobotka, Laš Milan.

Sestava: Laš T., Matoušek, Laš M., Sobotka P., Dobeš, Němec,(82´ Matoušek), Palát, Valsa, Jašek, Sobotka M.,(88´ Adam), Chatrný (86´ Matoušek ml.)

Do utkání lépe vstoupili domácí a už ve 3´ minutě loboval Sobotka hostujícího gólmana. Jeho pokus však skončil těsně mimo. V 7´ minutě však zahrozilo i před domácí brankou. Před Lašem se zjevil Hájek a na dvakrát překonal našeho brankáře. Na brankové čáře však stačil vykopnout Dobeš a zažehnal tak pohromu. Skóre se poprvé měnilo ve 14´ minutě. K odraženému míči se dostal Laš a levačkou z hranice vápna překvapil hostujícího brankáře. V zápětí mohl zvýšit agilní Sobotka. Jeho druhý lobovaný pokus si však opět cetu do brány nenašel a podruhé ho vychytal Plavec. S ubíhajícím časem se hra uklidnila a k vidění toho moc nebylo. Míč jsme sice drželi na kopačkách, ale hra měla ospalé tempo až do 38´ minuty, kdy Valsa chytře vyslal Jaška za obranu, který na stříbrném podnose předložil před prázdnou Sobotkovi a ten se nemýlil - 2:0. V závěru poločasu měl na hlavě zvýšení Palát. Jeho hlavičce však chyběla razance i přesnost.

Ve druhé půli hosté ukazovali, že fotbal hrát umí. Naráželi však na spolehlivou obranu domácích, která je do vážnějších šancí nepouštěla. Vyjímkou byla pěkná střela hostů, kterou Laš vytěsnil nad. Navýšit vedení se nám nedařilo a slibné šance jsme nedotáhli do konce. Vysvobození přinesla až 75´ minuta. Standartku na našem vápně rychle rozehrál Milan Laš na Michala Sobotku a jeho třetí lob už skončil v síti hostů. Za dalších osm minut Sobotka zkompletoval hattrick a zvýšil na 4:0. Čestný úspěch byl hostům darován v 88´ minutě. Matouškovu malou domů nezpacifikoval golman Laš a tak byl hostům připsán zasloužený gól.

I když výsledek hovoří jasně, tak se o jednoznačnou záležitost nejednalo a s kvalitním soupeřem jsme se na výhru celkem nadřeli.

Poslední utkání podzimu, odehrajeme v neděli v Budišově. Na utkání bude pravděpodobně vypraven vlak.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22