Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko porazilo Dukovany 4:1

Po brzkém vedení jsme znervózněli a se štěstím uhájili jednogólove vedení do přestávky. Druhá půle už však byla jasně v naší režii a Dukovany jsme porazili 4:1.

Sestava: Laš T.- Matoušek,(78´ Dobeš),Laš M., Sobotka P., Jašek, - Němec, Adamenko,(85´Jílek),Valsa, Liusik,(75´Chatrný), Kučera, Sobotka (85´ Adam)

Branky: 3´ a 68´ Sobotka, 77´ Kučera, 84´ Valsa

Vstup do utkání vyšel domácím náramně. Ve třetí minutě Valsa rozehrál trestňák na Milana Laše, který na malém vápně našel Sobotku a ten s přehledem zakončil 1:0. Rychlé vedení jako by nás znervóznělo a nebyli jsme schopni se dostat do hry. Hosté měli herně navrch a po našich chybách se dostávali do slibných příležitostí. Přes obětavé obránce v čele s defenzivním štítem Adamenkem, se však k zakončení nedostali nebo jejich pokusy zastavila síť za brankou. Největší šanci hostů po skrumáži vykopával Milan Laš z brankové čáry a jakoby tak utnul tlak hostů. Do kabin se tak šlo s naším těsným vedením.

Kdo čekal drtivý nástup hostů do druhé půle, byl zklamán. Domácí kontrolovali hru a na hřišti jasně kralovali. Po krásných kobinacích jsme s edostávali do jasných příležitostí a bylo jen otázkou času, kdy tlak přetavíme v branku. To se však povedlo až v 68´ minutě kdy se krásně trefil Radek Valsa a uklidnil tak domácí. Chleba se lámál kolem 70´ minuty utkání. Snížení měl na kopačce Černý. Jeho zakončení však Laš reflexivně vykopl a udržel dvoubrankové vedení. V zápětí však Fojtášek před vápnem zatáhl za zachranou brzdu, když srazil unikajícícho Michala Sobotku a byl vyloučen. Hosté se v deseti nevzdali a hnali se do útoku. Přitrž jejich snažení udělal Valsa když zahrál hostujícímu stoperovi na housle a nádherně uvolnil Petra Kučeru, který vymetl pavučiny v Křišťálově brance. Hosté se přece jen dočkal snížení. V 80´ minutě střídající Sobotka uprchl domácí obraně a naservíroval míč Čapounovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku. Jakékoliv myšlenky hostů na bdový zisk však zahnal o čtyři minuty později Sobotka, když přeloboval hostujícícho brankáře a pečetil na 4:1.

Výborný výkon zejména ve druhé půlce se musel divákům líbit a děkujem, že nás přišli podpořit v hojném počtu. Za týden se hraje v sobotu v Počítkách.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22