Ze Žďáru vezeme tři body!

Po výborném výkonu ve druhé půli, vezeme ze Žďáru vítězství 1:4.

Sestava: Laš T. - Matoušek,(70´Němec), Laš M., Sobotka P., Dobeš, (46´ Jašek), Palát, Adamenko, Valsa, Liusik, Sobotka (80´ Chatrný).

Branky: 51. Laš M., 58´ Kučera, 65´ Sobotka, 90´Palát.

Utkání začalo velkou šancí domácích. Přizemní centr z pravé strany proletěl malým vápnem, kde zakončoval osamocený záložník domácích. Trefil však jen nohy našeho brankáře. Dále jsme odolávali úvodnímu tlaku domácích, kteří hrozili z nebezpečných centrů. Ty však obrana spolehlivě odvracela nebo končily v rukavicích našeho golmana. Postupem času jsem se dostávali do tempa a vypracovali si slibné příležitosti. Ty jsme však nevyřešili dobře a ve finále chyběla přesnost. Nejblíže ke gólu byl Milan Laš. Jeho trstňák však jen těsně minul šibenici domácí branky. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupil na levou stranu obrany uzdravený Jašek a tento tah se na naší hře projevil velice pozitivně. Na domácí jsme doslova vletěli a už ve 47´ minutě jsme zahazovali třetí tutovku. Jak se zachovat ve vápně tak musel útočníkům ukázat stoper Milan Laš. V 51´ napálil skákající míč a trefil se přesně na zadní tyč. Za sedm minut bylo ještě veseleji. Faul na našeho gólmana rychle rozehrál Milan Laš na Radka Valsu a ten nádherně vyslal do sóla Kučeru který v úniku nezaváhal - 0:2. Dvougólové vedení nám dlouho nevydrželo. Po zbytečném faulu ve vápně se kopala penalta, se kterou si poradil Peňáz a snížil tak na rozdíl jedné branky. S rychlou odpovědí však přispěchal Sobotka. V 65´ minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohu a vrátil nám dvougólové vedení. Domácí hrozili po rychlích brejcích a dvakrát se dostali do zakončení. Gólově však efektivní nebyli a v devadesáté minutě po přihrávce Radka Valsy pečetil na konečných 1:4 Aleš Palát.

Utkání nabídlo velice kvalitní fotbalovou podívanou a vyhovovalo nám, že domácí chtěli hrát fotbal a dívakům se musela hra líbit. Příští utkání odehrajeme v sobotu od 15:30 proti lídrovi soutěže SFK Dukovany.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22